První „forearm choke“ v UFC! Obrovský Moldavan uspal soupeře svým předloktím a získal bonus za výkon večera

První „forearm choke“ v UFC! Obrovský Moldavan uspal soupeře svým předloktím a získal bonus za výkon večera zdroj: mmafighting.com

Alexander Romanov je neporažený bojovník UFC, který všechny své soupeře ukončil před limitem. A dnešek nebyl výjimkou.

Turnaj UFC Vegas 13 ukázal spoustu skvělých výkonů a jedním z nich byl i výkon moldavského bojovníka Alexandera Romanova (13-0). Tento 29 letý neporažený bojovník těžké váhy, který všech svých předchozích 12 vítězství ukončil před limitem na submise, šel do svého druhého UFC zápasu proti zkušenému brazilskému bojovníkovi Marcosovi Rogériovi de Lima (17-7).

Romanov má velice zvláštní styl. Je to obrovský chlap (117 kg), který si sice moc nezakládá na svém strikingu, ale umí svoji váhu a techniku využít v klinči a v boji na zemi. Navíc má na zemi jednu svoji oblíbenou techniku, která není v MMA ani v BJJ moc často využívaná. Jedná se o tzv. forearm choke (škrcení předloktím), který se aplikuje většinou z vrchní pozice half-guardu nebo side control a spočívá v tlaku na soupeřovy krkavice svým předloktím.

Za svoji kariéru naservíroval Alexander Romanov tuto svou „specialitu“ hned dvěma svým soupeřům a Dnes se mu to povedlo potřetí. A dokonce se tak zapsal do historie UFC, protože je prvním bojovníkem, který zde dokázal touto technikou ukončit svého soupeře.

De Lima začal dvěma lowkicky, ale Romanov si řekl, že se nenechá okopávat a hned vzal Limu na zem svým rychlým double leg takedownem. Než tam ale něco dokázal vymyslet, Lima se hned postavil zpátky na nohy, kde se zase pustil do Romanova tvrdými kombinacemi kopů a úderů. Romanov se snažil o klinč, ale to se mu moc nedařilo a bylo jasné, že Lima má v postoji navrch. Nakonec se Romanovovi přece jen povedlo projít několika údery a natlačil svého soupeře na klec.

Po chvíli klinčování odtrhl Romanov svého soupeře od klece, rozhodil jej nástupem na judistický hod uchi-mata a následně jej krásně podmetl na zem. Borci skončili v half-guardu, odkud Romanov zasypával svého soupeře ranami a lokty. Romanov se pokusil o své „patentované“ škrcení předloktím, ale z toho se De Lima ještě dokázal dostat. O pár chvil později to ale Romanov zkusil znovu a tentokrát Limovy pořádně skřípl krční tepny a poslal jej spát. Rozhodčí si naštěstí hned všiml, že je Lima mimo hru a zápas ukončil.

Alexander Romanov si tak připsal své další vítězství před limitem a za svůj první forearm choke v UFC si navíc vysloužil bonus 50 tisíc dolarů za výkon večera. Vypadá to, že se s tímto moldavským bojovníkem bude muset začít v těžké váze počítat jako s nebezpečným soupeřem.

V pozápasovém rozhovoru Romanov řekl, že jako dalšího soupeře by si přál polského těžkotonážníka Marcina Tyburu, se kterým měl dříve naplánovaný zápas, ale nakonec z něj sešlo. Vzápětí dodal, že až se vypořádá s Tyburou, tak by se v oktagonu rád potkal s bombérem Jairzinhem Rozenstruikem, se kterým se měl kdysi utkat v japonské organizaci RIZIN, ale k zápasu nakonec také nedošlo.

Zdroje:  UFC , Sherdog

Nejnovější články