Čeští thaiboxeři Klauda a Malina vezou z Evropských her bronzové medaile, Štechová vybojovala stříbro

Čeští thaiboxeři Klauda a Malina vezou z Evropských her bronzové medaile, Štechová vybojovala stříbro Jakub Klauda velmi úspěšně reprezentuje ČR v thajském boxu | zdroj: Profimedia

Za Českou republiku na prestižní Evropské hry do Krakova vyrazilo v disciplíně Muaythai hned 6 bojovníků. Rovná polovina z nich si domů přiveze medaili. Už včera Jakub Klauda a Ondřej Malina vybojovali bronz a o zlato dnes zabojuje Tereza Štěchová.

Klauda ve čtvrtfinále váhové kategorie do 91 kg zdolal na body Poláka Radosze, s nímž už se v minulosti dvakrát utkal a stejně jako posledně na akci MMAsters league na něj dokázal vyzrát. O den později byl ale krátký na Itala Pellegrina. „Bylo to vyrovnané. Dneska mi to sedlo, ale soupeř chtěl asi o trošičku víc než já. A to rozhodlo. Po dlouhé době jsme si ten zápas užil,“ okomentoval svůj výkon.

Malina na cestě za medailí ve váze do 81 kg absolvoval podobnou cestu. V úvodním zápase vyřídil Němce, v semifinále ale nestačil na Ukrajince Yehora Skurikhina. "Byl lepší a zkušenější. Nepustil mě vůbec k ničemu," přiznal český bojovník, který patří k vážným adeptům na titul v česko-slovenské organizaci PML.

Štechová nejprve dominantně přejela Arménku a v semifinále váhy do 63,5 kg vyřadila Azerbajdžánku, nad kterou měla výhodu především v klinči. Ve finále ale bude Terezu čekat pořádně tvrdý oříšek k rozlousknutí, s Turkyní Bedihou už totiž v minulosti dvakrát prohrála. Držet place v boji o zlato můžete české reprezentantce držet dnes od 18:40, přímý přenos poběží na europeangames.tv

* Štechová nakonec s Turkyní prohrála na body a domů veze stříbro.

Co se bojových sportů týče, úspěšné byly také bojovnice v taekwondu, Petra Štolbová získala stříbro a Dominika Hronová bronz. V boxu Monika Langerová zítra zabojuje o postup do semifinále. Turnaj v kickboxu odstartuje v pátek a judo v sobotu. V karate skončila Veronika Míšková pátá.

Zdroje:  olympijskytym.cz

Nejnovější články