RFA má nového šampiona, Brazilec slovenského dlouhána sestřelil hned prvním úderem

RFA má nového šampiona, Brazilec slovenského dlouhána sestřelil hned prvním úderem pás šampiona RFA | zdroj: FOTO: Se svolením RFA

Přijel, viděl, zvítězil. Joilton Lutterbach se s elitním slovenským thaiboxerem Jakubem Benkem nepáral a zničil ho hned na začátku prvního kola.

Když se Joilton Lutterbach před pár dny dozvěděl, že z hlavního předzápasu turnaje RFA 11 odstoupil Polák Fratczak, neváhal a zaskočil za něj do souboje s Jakubem Benkem. Organizátoři s přihlédnutím ke kvalitě obou bojovníků dali do hry titul v disciplíně real fight (thaibox v malých rukavicích).

Benko měl sice výraznou výškovou převahu, navíc nastupoval na domácí půdě, do zápasu se ale ani nestihl dostat. Brazilce sice zasáhl hned prvním direktem, ten ale zakontroval předním hákem a slovenský fighter se skácel k zemi.

Po počítání se sice oklepal, Lutterbach ale pokračoval v tom, co mu fungovalo a levým hákem hledal jeho bradu. Několikrát se netrefil, ale jakmile Benko kopnul pushkick, nemýlil se. Slovenský fighter tentokrát zůstal na nohou, ale zády na kleci už neměl prostor pro ústup, a tak ho v okamžiku sestřelil tvrdým zadním direktem.

Rozhodčí tentokrát Slováka nepočítal, a tak jej Joilton finálně ukončil tvrdým zadním direktem.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený RFA (@realfight.arena)

"Takhle jsem to nečekal, protože Benko je tvrdý chlap, dobrý soupeř," prohlásil po zápase Lutterbach. Přiznal také, že svému boxu hodně věří, především pravačce, tentokrát ale úřadovala spíše levačka. Následně prozradil také to, co je jeho největší zbraní. "Myslím, že je to hlava. Mám 73 profi zápasů po celém světě, bojoval jsem před dvěma týdny, před měsícem. Loni jsem měl 14 zápasů. A pokaždé, když zápasíš, tak se zlepšíš. Uvidíš, co můžeš zlepšit. Občas je zápas lepší než 3 měsíce tréninku."

A vypadá to, že brazilský tvrďák nehodlá zpomalovat. Zmínil, že ho možná uvidíme v boxu bez rukavic a volá také po zápase o titul RFA v MMA. 

Zdroje:  RFA

Nejnovější články