Šampion Baláž bude obhajovat titul na území soupeře. V hlavě se nevzdal ani myšlenky na odvetu s Lengálem

Šampion Baláž bude obhajovat titul na území soupeře. V hlavě se nevzdal ani myšlenky na odvetu s Lengálem Patrik Baláž | zdroj: FOTO: Se svolením Patron Boxing

První obhajoba je zde. Pětadvacetiletý Patrik Baláž (10-4, 4 KO) má na galavečeru The Ring 10 před sebou první šampionskou výzvu – v brněnském Boby Centru se postaví domácímu tvrďákovi Milanu Ganoškovi (5-2-2, 3 KO). Pro rok 2024 má ale držitel českého pásu v super velterové váze cílů ještě daleko více.

Kde začít u muže, který toho moc nenamluví, nejraději čas tráví se svými nejbližšími a v tělocvičně? Hlavní pozornost si zaslouží pochopitelně jeho nejbližší soupeř. „Myslím, že Milan bude určitě techničtější a silovější než byl Honza Šindelář,“ skládá šampion Baláž poklonu Ganoškovi, když jej má porovnat s protivníkem, proti němuž pás loni v říjnu vybojoval.

Shodou okolností je Šindelář kamarád Vladimíra Lengála. Právě ten v prosinci roku 2022 v polovině čtvrtého kola Baláže v titulové bitvě tvrdě knockoutoval. „Do té doby jsem měl zápas pod kontrolou, byl jsem lepší. Máme nevyřízené účty, uvidíme, jak to dopadne, čas ukáže, ale samozřejmě mám odvetu s ním stále v hlavě,“ přiznává olomoucký zástupce.

Reakce o deset let staršího tvrďáka, který se momentálně připravuje v Thajsku na vstup do letošní pyramidy Tipsport Gamechanger v Oktagonu? „Já loni pás uvolnil, protože se chci naplno věnovat MMA. Tomuhle titulu jsem už udělal dostatečně dobrou reklamu a pro mě je to uzavřená věc. Osobně bych Patrikovi doporučil jít tak o dvě váhy níže, pokud chce dělat výsledky také v zahraničí.“

Zajímavá slova s ohledem na to, jaké osobní plány (vyjma červíčka v hlavě spojeného s Lengálem) má sám Baláž, který se pod vedením Pavla Polakoviče v Olomouci připravuje s Alešem Makovcem (také jej v Brně uvidíme) a talentovaným Kimem Amoussou.

„Doma bych rád dál obhajoval pás v super velteru (do 69,8 kg). Jinak ale boxuji super lehkou váhu (do 63,5 kg) a v ní bych rád nastupoval v zahraničí, kam bych rád v letošním roce také vyrazil za zajímavými nabídkami,“ shoduje se Baláž s Lengálem. Jde totiž o onen rozdíl dvou váhových kategorií. 

Nyní se ale soustředí na Brno, kam se těší. „Bude tam skvělá atmosféra, jsem zvědavý, kolik lidí přijde podpořit přímo mě,“ je si dobře vědom toho, že bude boxovat na domácí půdě svého vyzyvatele, odkud pochází možná i ten další – Honza Polák (5-0, 5 KO). „Je to skvělý boxer, hodně se v poslední době zlepšil, byl by to zajímavý duel, uvidíme, jak se vše vyvine,“ říká na toto téma Baláž.

Vypadá to, že jej čeká hodně zajímavý rok 2024. Startuje už v pátek v Brně. Lístky i PPV lze zakoupit na stránkách promotérů – Patron Boxing a Fusion Fight League.

Nejnovější články