Senzační výkon: Polská mlátička z Oktagonu tvrdě semlela veterána UFC

Senzační výkon: Polská mlátička z Oktagonu tvrdě semlela veterána UFC Robert Bryczek | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Robert Bryczek si připsal první vítězství v zámořské lize. Američana udolal ve třetím kole.

Losene Keita na turnaji organizace UFC v Paříži dostal stopku, jelikož nesplnil stanovenou váhu. Na kartě však figuroval ještě jeden bojovník, jenž v minulosti válčil v Oktagonu, a sice Robert Bryczek.

V kleci se potkal s veteránem Bradem Tavaresem. V prvním kole byl Bryczek aktivnější, nebál se výměn a se soupeřem se pouštěl do divokých přestřelek. Často útočil na spodek, čímž soupeři bral kyslík. Tavares v jeden moment dokonce schytal tvrdý hák, po němž padl k zemi. Bryczek ládoval údery z levé ruky, Američan se ale dokázal vzpamatovat a vyskočit na nohy. 

Bryczek pěkně střídal pásma a dával jasně najevo, že by chtěl nejraději rozhodnout hned v prvním kole, Tavares musel čelit brutální kanonádě. Poláka raději vzal na zem a kontroloval ho z horní pozice. Bylo vidět, že si potřeboval trochu odpočinout, z nosu mu odkapávala krev. Soupeři trochu namasíroval žebra, nic zásadního se už ale nestalo.

Tavares na začátku druhého kola šikovně okopával Bryczekovu přední nohu, další pokus o takedown mu ale nevyšel. Polská mašina jela neustále dopředu, což Tavares řešil pohybem do stran. Na Bryczekovi bylo znát, že už nemá tolik energie jako v prvním kole, souboj výrazně zpomalil. Američan zkoušel kopat, Bryczek si však všechny útoky pohlídal. 

Ve třetím kole se držel nastavené taktiky a soupeře tlačil na pletivo, Tavares i nadále kontroval nebezpečnými kopy. Nakonec se však nechal znovu zahnat na pletivo, kde Bryczek rozjel kombinaci drtivých háků. Tavares šel znovu k zemi. Bryczekovi už stačilo jen pár dalších kladívek, aby přesvědčil rozhodčího k ukončení zápasu.

Bryczek tím pádem napravil debutový zápas v UFC, který si nechal protéct mezi prsty. Z prvního vítězství v zámořské lize měl pochopitelně obrovskou radost. „Ukázal jsem legendární polskou sílu,“ řekl v pozápasovém rozhovoru.

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články