Trojitý šampion! Ovládl postojové disciplíny, teď se mladý český talent chystá na cestu MMA

Trojitý šampion! Ovládl postojové disciplíny, teď se mladý český talent chystá na cestu MMA Tobiáš Barták s trenérem boxu Míťou Soukupem | zdroj: FOTO: Se svolením Czechfighters/Lenky Bartákové

V Česku nám roste další velký sportovní talent. 18letý Tobiáš Barták sbírá úspěchy v Muaythai, boxu i kickboxu. Nově ho pohltilo také MMA a právě tam vidí svou cestu pro další roky.

Tobiáš Barták, tohle jméno bylo dlouhé roky spjato s thajským boxem. V domácím rybníčku nenašel přemožitele a z mistrovství světa juniorů se nikdy nevracel s prázdnou, může se pyšnit dvěma stříbrnými a dvěma bronzovými medailemi.

Kvůli nedostatku zápasových příležitostí se ale mladý thaiboxer na začátku letošního roku rozhodl zkusit také klasický box. Primárním cílem bylo nabrat zkušenosti. Během zhruba jednoho měsíce nakonec absolvoval 7 zápasů s bilancí 6 vítězství, 1 porážka. Na konci svého tažení ovládl mistrovství republiky juniorů.

Na MČR v thajském boxu pak potvrdil svou dominanci a stal se počtvrté mistrem republiky.

Tento víkend si pro medaili došel také na MČR v K1, kde zvítězil ve dvou utkáních, v semifinále se projevily právě zkušenosti z boxu, když soupeře Antonína Buchtu poslal tvrdou pravačkou do počítání už po půl minutě zápasu a nakonec jej na TKO ukončil ve druhém kole (na souboj se můžete podívat ZDE).

"Do třetího finálového zápasu mi bohužel nenastoupil soupeř. Trochu mi to ztrpčilo radost z mého úspěchu, ale nedá se nic dělat," okomentoval svůj úspěch čerstvý mistr republiky.

Jaké jsou Bartákovy plány do budoucna? “Před půl rokem jsem začal trénovat MMA, které mě pohltilo a naplňuje mě učit se nové věci. Cítím, že MMA bude moje cesta v dalších letech,“ prozradil. V kleci si zatím připsal dvě vítězství a další zastávka bude nejspíš amatérské mistrovství ČR, které se bude v Praze konat už 30. září.

Sledovat kariéru tohoto mladého fightera se určitě vyplatí, neboť má slušně nakročeno k velkým věcem. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Tobiáš Barták (@tobias_bartak)

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články