Tvrdě a zásadně bez chráničů. Tadeáš Růžička promluvil o pekelné přípravě

Tvrdě a zásadně bez chráničů. Tadeáš Růžička promluvil o pekelné přípravě Tadeáš Růžička na turnaji RFA 5 | zdroj: FOTO: Se svolením RFA

“Mawar” rozhodně neztrácí čas, po měsíci a půl od posledního zápasu znovu vstoupí do klece. Další kořist hodlá rychle smazat.

V organizaci RFA Tadeáš Růžička naposledy zazářil koncem října. Andrea Mascia neustál jeho famózní nástup v prvním kole, hned v první minutě nakoupil několik devastujících úderů a šel k zemi. A jelikož se během počítání nedokázal vzpamatovat, mohl Růžička slavit další výhru. Sluší se dodat, že mu na Itala stačilo půl minuty.

Žádné bujaré oslavy ovšem nebyly, Tadeáš se prakticky okamžitě vrátil do gymu. “Po mém posledním zápase jsem rovnou naskočil do přípravy,” prozradil v rozhovoru pro RFA. “Jsem v lepší a lepší formě, mám 74 kilo, takže nebudu muset ani shazovat. Jsem fakt připravený, doufám, že zdraví vydrží,” řekl před turnajem RFA 7, který se uskuteční už za týden.

Když něco funguje, není potřeba nic měnit. Tím se řídí i houževnatý “Mawar”, který jede podle stejného tréninkového plánu. “Žádné změny nebyly, maximálně to, že teď trénujeme ještě tvrději. V přípravě nejvíc pracuju asi na kondici.” Bez perfektní fyzičky by se neobešel, jelikož v zápasech většinou hned v prvním kole sešlápne plynový pedál až na podlahu. “Sto procent agrese! Je těžké udržet tlak až do posledního kola.” Dále se soustředí na tvrdost úderů a pohyb, chce být zkrátka znám jako komplexní bojovník, jenž si poradí s jakoukoli překážkou.

Růžička se nyní zcela výhradně připravuje ve vyhlášeném Spejbl Gymu pod dohledem Michala Vančury, za nímž dojíždí velká jména domácí scény, například Matěj Peňáz, Vasil Ducár nebo třeba Karlos Vémola. “Miky je v současnosti můj jediný trenér. Momentálně máme nejextrémnější tréninky za poslední roky, asi je to tím, že se tady sešla parta nejlepších zápasníků z celé České republiky.”

Svého trenéra oceňuje za osobní přístup. Vančura se běžně doptává, co jeho svěřenci dělali o víkendu, což jasně dokládá, že mu na nich záleží. V tělocvičně je ale nešetří. “Miky si to vzal k srdci, jedeme fakt bomby od první až do poslední minuty. Sice máme jen hodinové tréninky, ale je to peklo. Netrénujeme v chráničích, jen v rukavicích, abychom byli okopaní.” Růžička dodal, že má po těžkém tréninku problém usnout, jelikož ho všechno bolí. “Máme to fakt náročné, a proto ty zápasy vypadají tak, jak vypadají. Mikymu přeplo, chce, abychom byli stroje.”

Za možnost bojovat v barvách organizace RFA je samozřejmě rád, jelikož se zde může věnovat výhradně postoji. “V MMA mě fanoušci v blízké době neuvidí, protože je na to potřeba dlouhodobá příprava. Teď mám jiné plány a jiné cíle. Momentálně mě to ani neláká,” řekl upřímně. V postoji se odehraje i jeho další zápas, do Prahy ho přijede otestovat Denis Makowski. Polák evidentně rád zkouší nové věci, na kontě má totiž zápas v boxu bez rukavic. Růžičku se evidentně snaží vyprovokovat, vzkázal mu totiž, že v Čechách sice patří mezi hvězdy, v Polsku by ale podle něj neměl šanci.

“Mawar” se však nenechá tak snadno rozhodit. “Jestli si tohle vážně myslí 35letý chlap, který už měl podle mě dávno ukončit kariéru, tak ho tady smažu,” řekl s tím, že ho pravděpodobně pošle do důchodu. Zda se mu to podaří, to se dozvíme 17. prosince. Turnaj se uskuteční v hale Královka, celou show můžete sledovat na stránkách RealSport.tv.

Zdroje:  Real Fight Arena - YouTube

Nejnovější články