Založil úspěšný gym a zápasil po celém světě. Ilja Škondrič bude součástí velkolepého projektu RFA!

Založil úspěšný gym a zápasil po celém světě. Ilja Škondrič bude součástí velkolepého projektu RFA! Marpo vs. Ilja Škondrič | zdroj: FOTO: Se svolením RFA

Bývalý slovenský bojovník MMA a v současnosti hlavní trenér Octagon Fighting Academy Ilja Škondrič je právem považován za kmotra slovenského MMA. Během své bohaté kariéry bojoval se světovými hvězdami a zároveň se dokázal věnovat svým svěřencům na špičkové úrovni. Charismatický trenér potěšil své fanoušky a bude jedním ze čtyř mentorů v pyramidě EUROGOLD za 30 000 eur.

Většina bojovníků neměla ideální dětství a Ilja rozhodně není výjimkou. Svého dnes již zesnulého otce poznal až v 17 letech a celý život ho vychovávala matka. Ta však roli rodiče nezvládala a Ilja byl se svým bratrem na všechno sám.

Během tohoto období se naučil samostatnosti a odvaze dělat velká životní rozhodnutí. Přesně to udělal v roce 2003, kdy spolu s přáteli založil tělocvičnu Octagon Fighting Academy. V té době o smíšených bojových uměních nikdo ani nemluvil a OFA byla jediným místem, kde se bojovníci mohli připravovat na své zápasy.

Pod Škondričovýma rukama prošla kvanta bojovníků, ale nejvíce vyčnívali Attila Végh, Ivan Buchinger a Tomáš Deák. Gabčíkovští rodáci strávili většinu své kariéry pod Iljovým vedením, odkud procestovali celý svět. Attila se v roce 2013 stal šampionem Bellatoru a Buchinger získal tituly v prestižních organizacích Cage Warriors a M-1 Global. O několik let později se k Škondričovým klenotům přidal i Tomáš Deák, který se stal šampionem ruské Fight Nights Global a později titul obhájil na domácí půdě v Bratislavě.

Kromě trénování svých svěřenců byl Ilja Škondrič také aktivním bojovníkem MMA. Během své kariéry bral všechny nabízené zápasy, aniž by si vybíral. V kleci se utkal se současnou hvězdou UFC Sergejem Pavlovičem nebo polskou legendou Lukaszem Jurkowskim.

Iljův zápasnický styl byl pro diváky velmi atraktivní a z 26 zápasů jich 22 skončilo knockoutem. Slovenský rodák také hodně těžil ze svých grapplingových dovedností a ve své kariéře nikdy neprohrál na submission. Naposledy bojoval v MMA v roce 2017 a nyní se 43letý pracovník bezpečnostní agentury věnuje svým svěřencům.

Své trenérské zkušenosti bude moci opět prokázat v unikátním projektu organizace RFA. Bude mentorem dvou bojovníků v osmičlenné pyramidě, kteří budou 22. dubna bojovat o celkový triumf na turnaji RFA 9 v Prievidzi. Vítěz bude mít před sebou těžký úkol a kromě vážení v den turnaje bude muset vyhrát tři duely během jednoho večera. Oba bojovníci, jejichž mentorem bude Ilja Škondrič, se rozhodně mají na co těšit!

Nejnovější články