Alex Pereira má jasno v tom, s kým by se rád utkal po Procházkovi

Alex Pereira má jasno v tom, s kým by se rád utkal po Procházkovi Alex Pereira byl na ceremoniálním vážení nepřehlédnutelný. | zdroj: Profimedia

Pokud se mu podaří podruhé porazit českého válečníka, má Brazilec na seznamu další jméno. Rád by zápasem s ním zavřel pusu všem pochybovačům a ukázal, jak je na tom s bojem na zemi.

Už tento víkend se Alex Pereira v hlavním zápase turnaje UFC 303 podruhé utká s Jiřím Procházkou, kterého loni v listopadu dokázal porazit. Odveta se ale domluvila pouhé dva týdny předem jako náhrada za zrušený duel Conora McGregora a šance obou válečníků jsou teoreticky dost vyrovnané, mírným favoritem je ale i u českých sázkových kanceláří přece jen Brazilec.

A ten naznačil, koho má po českém samurajovi jako dalšího na seznamu. „Magomed Ankalaev je chlap, proti kterému bych se rád otestoval. Hodně lidí o tom zápase mluví a říkají, že mě hodně rychle uškrtí. Rád bych jim zavřel pusy a taky bych rád ukázal svoje schopnosti v boji na zemi. Nebude to lehký fight, ale bude opravdu zajímavý,“ nechal se slyšet.

Většina z nás samozřejmě doufá, že mu tenhle plán zhatí Procházka, ale pokud ne, duel s Ankalaevem by byl minimálně ze sportovního hlediska hodně zajímavý. Dagestánec neprohrál už 12 zápasů v řadě a byť jeho bojový styl nepatří k divácky nejatraktivnějším, představuje hrozbu pro každého. 

Pokud by ho Pereira porazil, nejspíš by se mu tím otevřelo okno pro přechod do nejtěžší váhové kategorie, kde by se mohl utkat o pás buďto s prozatímním šampionem Tomem Aspinallem anebo s legendárním Jonem Jonesem. To vše ale bude záležet na tom, jak se mu v neděli ráno podaří přečkat dokonalou bouři, kterou na něj chystá Procházka. Turnaj UFC 303 začíná o půlnoci, hlavní karta odstartuje ve 4:00 našeho času.

Zdroje:  Stake.com

Nejnovější články