Gilbert Burns byl pozitivně testován na koronavirus! Do zápasu s Usmanem se hlásí Covington a Masvidal

Gilbert Burns byl pozitivně testován na koronavirus! Do zápasu s Usmanem se hlásí Covington a Masvidal zdroj: bloodyelbow.com

Brazilský vyzyvatel Gilbert Burns se o titul s Kamaru Usmanem bohužel neutká.

Hlavní zápas na nabité kartě UFC 251 se bohužel nekoná. Gilbert Burns byl totiž pozitivně testován na koronavirus a nemůže tak zápasit o titul s šampionem welterové váhy Kamaru Usmanem. Onemocnění u něj bylo objeveno v rámci bezpečnostních prohlídek ještě na americké půdě, předtím, než měl jet na Yas Island v Abú Dhabí, kde se měl 12. července s Usmanem střetnout.

Gilbertovi tak kvůli onemocnění utekla šance na titul welterové váhy a očividně je z toho velice smutný:

„Zdrcující zprávy, necítím se dobře, ale tuhle bitvu vyhraji! Zůstaňte v bezpečí! Mám vás rád,“ napsal Gilbert na svém Twitteru

Na odchod Gilberta Burnse z hlavního zápasu ihned reagoval Colby Covington, který by se s Usmanem znovu rád utkal:

„Ty víš, koho zavolají Marty a určitě to nebudou lovci duchů!“

Covington se s Usmanem utkal v prosinci minulého roku, kdy po velice vyrovnané bitvě nakonec prohrál v pátém kole na TKO. Usman mu v zápase zlomil čelist, ale Covington hlasitě nesouhlasil s rozhodnutím rozhodčího Marca Goddarda, když ten podle něj zápas ukončil předčasně.

O zápas si řekl taky Jorge Masvidal, který se měl s Usmanem původně utkat, ale nedohodl se s UFC na finanční odměně a tak ze zápasu vycouval. Masvidal na svůj Twitter sdílel obrázek, s definicí své přezdívky „Gamebred“.

„Gamebred je zvíře, které bylo kříženo k tomu, aby soutěžilo“

I přestože se oba dva bojovníci přihlásili do služby, pravděpodobnost, že by skutečně za nemocného Burnse zaskočili je velice malá a zápas se tak pravděpodobně neuskuteční.

Naštěstí zápasnická karta na UFC 251 je opravdu nabitá, takže ani tak nebude nouze o skvělé zápasy. Na hlavní zápas večera byl povýšen odvetný souboj o titul v pérové váze mezi šampionem Alexanderem Volkanovskim a Maxem Hollowayem, který bude určitě stát za to. Sám Max Holloway s tím nemá žádný problém:

„Nic se nezměnilo. Stejně jsem to už předtím bral tak, že jsme hlavní zápas.“

Odvolání souboje mezi Burnsem a Usmanem by mohlo také znamenat to, že napjatě očekávaný zápas mezi Jiřím Procházkou a Volkanem Oezdemirem by se mohl z prelims karty dostat na tu hlavní. Oba bojovníci by si to určitě zasloužili.

Zdroje:  Twitter , mmafighting.com , mmajunkie.com

Nejnovější články