Ian Garry se před soubojem o titul UFC chlubí veganstvím. Fanoušci se mu vysmáli

12. 8. 2026 – 15:43 | UFC | Jakub Štěpánek |Diskuze:

Ian Garry se před soubojem o titul UFC chlubí veganstvím. Fanoušci se mu vysmáli
Ian Garry a Shavkat Rakhmonov zdroj: Profimedia
Přidat mezi oblíbené zdroje na Googlu

Irský provokatér navázal spolupráci s neziskovou organizací PETA. Propagační video fanoušky bojových sportů příliš nepotěšilo.

Ian Garry se o víkendu postará o hlavní zápas akce UFC 330, během níž se utká s Islamem Makhachevem o titul welterové váhy. Irský provokatér na sebe krátce před turnajem strhl pozornost, když vyšlo najevo, že navázal spolupráci s neziskovou organizací PETA, která bojuje za práva zvířat.

Garry je totiž vegan. Zápasník tvrdí, že na rostlinnou stravu přešel před pěti lety kvůli opakujícím se problémům během shazování v podobě nemocí a infekcí. Vyřazení masa z jídelníčku mu údajně pomohlo s kontrolou hmotnosti, regenerací, spánkem i samotným výkonem. Také se mu prý vyhýbají vážnější zranění. Zápas s Makhachevem má být již jedenáctým od přechodu na rostlinnou stravu. 

O silná prohlášení se opírá i video, které natočil ve spolupráci se zmíněnou organizací. „Než jsem přešel na rostlinnou stravu, byl jsem silný. Ale teď jsem na úplně jiné úrovni,“ zaznívá v minutovém klípku. „Mé tělo funguje lépe, mysl je soustředěná,“ tvrdí, zatímco mlátí do boxovacího pytle. „Tohle je budoucnost,“ řekne závěrem, načež se objeví talíř s rostlinným burgerem.

 

Garry musel počítat s tím, že video spustí lavinu ostrých reakcí. Z komentářů vyplývá, že na fanoušky UFC příliš dobře nezapůsobil. „Konečně se ze mě stal fanoušek bojovníka z Dagestánu,“ zmínil jeden z uživatelů s odkazem na sobotního soupeře. „To vysvětluje, proč nemá knockoutový úder,“ rýpl si další. „Kdybych byl vegan, po zhlédnutí tohoto videa bych s tím přestal,“ stojí v dalším komentáři.

Nutno však dodat, že irský bijec má hroší kůži, kritické poznámky bere s rezervou. Snad mu tedy nebude vadit, že ho jeden z komentujících korunoval na největšího padoucha organizace.

Zdroje:  PETA (YouTube)

Nejnovější články