Karma zafungovala, neprofesionální Brazilka i přes fauly pohořela

Karma zafungovala, neprofesionální Brazilka i přes fauly pohořela zdroj: Foto: Profimedia

Cachoeira je na cestě pryč z UFC

Priscilla Cachoeira nastoupila proti Kanaďance Gillian Robertson s velkou výhodou – nenavážila o skoro kilo a půl a předvedla tak velmi neprofesionální přístup k přípravě. I tak ale patřila mezi největší outsidery na turnaji. Robertson měla dominovat v boji na zemi. Tam se od začátku snažila boj dostat, nicméně Cachoeira se dlouho úspěšně bránila a výsledkem byl poněkud nemotorný výkon v postoji od obou bojovnic.

Pak se ovšem Robertson podařilo dostat svou brazilskou soupeřku na zem a ukázala, proč je favoritkou. Cachoeira neměla prakticky žádnou obranu proti neustálým změnám pozic své protivnice. Série pokusů o kimuru, armbar a následně i efektivních úderů na zemi zakončila škrcením ze zad. Tady už Cachoeira obranu měla – dvakrát se pokusila bodnout soupeřku do oka palcem, což sudí nepochopitelně přehlédl.

Robertson ale škrcení nepustila a Cachoeira musela odklepat – pouhou vteřinu před koncem prvního kola. Kanaďanka se raduje ze zaslouženého vítězství a Cachoeira zřejmě bude z UFC propuštěna, protože i když jde o její druhou prohru v řadě, nepředvádí kvalitní výkony a organizace většinou nemá s bojovníky, kteří nepůsobí v kleci dobře a ještě nezvládnou navážit, trpělivost. Naopak Robertson si pravděpodobně zachránila své místo v největší MMA organizaci světa, protože přerušila sérii dvou porážek jednoznačným vítězstvím.

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články