Procházka: Po prohře s Ulbergem už nikdy nebudu jako dřív

13. 6. 2026 – 19:22 | UFC | Erik Ivan |Diskuze:

Procházka: Po prohře s Ulbergem už nikdy nebudu jako dřív
Jiří Procházka a Carlos Ulberg zdroj: Profimedia
Přidat mezi oblíbené zdroje na Googlu

Jiří Procházka naznačil, jak ho změnila krutá porážka s Carlosem Ulbergem.

Od bolestného nezdaru Jiřího Procházky v titulovém střetu s Carlosem Ulbergem uběhly již dva měsíce. Samuraj si momentálně užívá plnými doušky stále ještě novou roli otce po dubnovém narození prvního potomka. Zároveň je zpět v tréninku. V souvislosti s jeho budoucností se poslední dobou skloňuje především jméno Paula Costy. Souboj by jistě sliboval atraktivní podívanou.

Rodák z Hostěradic se čerstvě objevil v podcastu na kanálu Všechno začíná dnes, kde pochopitelně přišla řeč i na onu nešťastnou bitvu s novozélandským rivalem, v níž sice sahal po výhře, nakonec byl ale kvůli ztrátě koncentrace sám tvrdě ukončen. To, jak to v kleci dopadlo, bylo pro Procházku pochopitelně obrovským zklamáním, pravděpodobně vůbec tím největším v kariéře. Není divu, že to velmi těžce nesl.

Nyní se však zdá, že je s tím, co se stalo, definitivně smířený. „Už to mám v sobě všechno pojmenované, všechny tyto věci mám vyřešené,“ uvedl. Následně uznal, že v duelu o pás polotěžké váhy prestižní organizace UFC zkrátka přestal být soustředěný v ten nejméně vhodný okamžik. „O to víc se mi ukázalo, že na tomto konkrétním aspektu musím ještě zapracovat,“ doplnil.

„Vím, co za tím problémem stálo, dokázal jsem si ty odpovědi najít, avšak nechci to hlouběji rozebírat, jelikož jde o fakt velké zbraně, vnitřní hybatele toho, proč dělám, co dělám, a jak to dělám… Toto zatím nepotřebuji sdílet s celým světem,“ prozradil. „Co mohu říct, je, že z určitých důvodů jsem v zápase ztratil ze zřetele ten hlavní cíl, což bylo vítězství.“

„Nechci se obhajovat, již jsem to hodil za hlavu… Hledím teď spíše, jak dál… V tom klání se staly určité události, kvůli kterým mi prostě přepnulo. Přesně si pamatuji celý ten proces,“ pokračoval. „Díky bohu, že jsem schopný si to uvědomit, a mít tak nějakou zpětnou vazbu… Po té prohře už každopádně nebudu stejný… Už nebudu typ člověka, co bude mluvit a slibovat… Už nebudu ten stejný zápasník, ten stejný Jirka, jako jsem býval doteď,“ řekl Procházka závěrem.

Zdroje:  Všechno začíná dnes (YouTube)

Nejnovější články