První v historii UFC nezhubl do limitu těžké váhy, o den později zničil soupeře kopem na hlavu

První v historii UFC nezhubl do limitu těžké váhy, o den později zničil soupeře kopem na hlavu zdroj: Foto: Profimedia

Nepomohl ani dvojitý kryt, jeho sekera podťala soupeře z USA

Justin Tafa, Novozélanďan bojující pod samojskou vlajkou vstoupil do historie UFC jako první bojovník, který nedokázal zhubnout do limitu pro těžké váhy 265 liber (cca 120 kg), když navážil 267 liber. Svou chybu bez výmluv uznal a nasypal si na hlavu spoustu popela, když prohlásil, že je to od něj neprofesionální. Stejně tak část jeho výplaty přijde na účet jeho soupeře, Američana Harryho Hunsuckera.

Ten bude za tuto náplast rád, protože Tafa jej doslova rozdrtil. Od prvního úderu bylo jasné, že Tafa je silnější. Hunsucker našel trochu úspěchu na zemi, kam se souboj na chvíli přesunul, když Tafovi nasadil kimuru. Tu se mu ovšem nedařilo dovést do úspěšného konce, především díky faktu, že Tafa dobře svou ohroženou ruku kryl a podařilo se mu dostat se z nebezpečné situace. Od obou borců šlo ale o ukázku brazilského jiu-jitsu, na které nejsme v těžké váze tak zvyklí.

Pak ovšem Tafa ukázal to, co v této váhové divizi vídáme častěji – brutální sílu. V postoji se mu podařilo Hunsuckera zatlačit na pletivo a následně, i přes svou mohutnou postavu, vystřihl nádherný kop na hlavu. Američan sice kop viděl a schoval se za dvojitý kryt, ale ani ten mu nepomohl. Tafa jej knockoutoval i přes zdánlivě neprůstřelnou hradbu z rukou a Hunsucker se sesunul bezvládně k zemi. Tohle byl finiš, která často nevidíte ani u těžkých vah.

Tafa své vítězství oslavil tím, že všem popřál Veselé vánoce, načež při rozhovoru řekl, že on se kvůli karanténním podmínkám na Novém Zélandu dostane domů až v lednu a tak si svátky doma neužije.

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články