Redakce tipuje výsledky zápasů na UFC 285

Redakce tipuje výsledky zápasů na UFC 285 Jon Jones vs. Ciryl Gane | zdroj: Profimedia

 

Jon Jones vs. Cyril Gane

Tomáš Bříza: Jones už před pauzou nepůsobil jako superman a s Dominickem Reyesem měl prohrát. Myslím, že ale během pauzy zamakal, že o motivaci tentokrát nemá nouzi a že Ciryla dokáže vzít na zem a tam minimálně vyhrát na body

Tip: Jones

 

Michael Cron: Tady to bude hodně o emocích. Jones je sice neporažená legenda, ale podle mě od roku 2017 a posledního zápasu s Cormierem nepodal v žádném dalším zápase příliš dobrý výkon a ty poslední dva podle mnohých spíše prohrál. Navíc půjde v nové váhovce, se spousty kily navíc a nevěřím, že se to projeví pozitivním způsobem. Ciryl Gane bude rychlejším bojovníkem a v postoji bude mít navrch, pokud si dá pozor na Jonesovy lokty.

Otázkou bude, jestli se Jon rozhodne včas zapojit svůj velmi dobrý wrestling a jak bude s tímto přístupem úspěšný. Cirylova achilova pata bude totiž právě v obraně strhů a je otázka, jak na této slabině dokázal v poslední době zapracovat. Na druhou stranu je Francouz přes svou krátkou kariéru v MMA poměrně slušným grapplerem a pokud by se mu povedlo chytit Jonovy kuřecí nožky do nějaké páky... nezastírám, že bych takový konec viděl rád. Každopádně snad se dočkáme skvělého zápasu!

Tip: Gane, submise

 

Lukáš Muladi: Konečně uvidíme Jonese znovu v akci. Tentokrát už bude ale na pískovišti s většíma klukama a jsem hodně zvědavý, jestli jim dokáže zbořit pár bábovek. Hned na rozjezd si to dá o titul s Ganem, což není vůbec lehký soupeř. Podle mě je Gane lepším strikerem a Jones s ním nebude chtít měřit síly v postoji. Jones není žádný velký postojář a své soupeře na nohách přejížděl většinou díky mnohem většímu dosahu rukou a nohou. Když pak dostal podobně stavěné soupeře, měl s nimi vždy problémy (vzpoměňmě Gustafssona, Santose nebo Reyese). Určitě má ale lepší wrestling a grappling než francouzský bojovník a toho se bude snažit využít. Otázka je, jestli se na něm nepodepíšou 3 roky bez zápasu, během kterých možná trochu zrezivěl. Velký faktor může ale hrát také Cirylovo zranění kloubu na ruce, které jej určitě bude limitovat. Především kvůli tomuto zranění bych vsadil spíše na Jonese a jeho wrestling.

Tip: Jones, 3. kolo TKO

 

Aleš Smutný: Po zápasech se Santosem a Reyesem už nevěřím v Jonesovo kouzlo. Porazil Gustaffsona, kterého poslední roky bohužel porazí i silnější vítr a zápas s OSP je roky vzdálený. Navíc Jones tři roky nebojoval. Pokud se mu nepodaří vytáhnout excelentní wrestling, který ale oproti Ngannuovi nemá tak explozi ní a zůstane větší část zápasu v postoji, Gane ho pohodlně rozebere na body. Ganeho postoji není co vytýkat, na zemi má překvapivě solidní BJJ a hovoří pro něj další věc a to váha. Gane je zvyklý bojovat v těžké váze, Jones mohl dělat kolik chce sparringu, teprve teď pozná, jak funguje fyzika a biomechanika v nejvyšší váhové divizi a může zjistit, že mu neprojde mnoho věcí, které dříve prošly. Navíc už nebude mít ani výhodu dosahu a výšky z polotěžké váhy. Tenhle sport prostě nepřeje zrezlým veteránům.

Tip: Gane na body

 

Valentina Shevchenko vs. Alexa Grasso 

Tomáš Bříza: Tady nemá cenu se rozepisovat. Valentina je v bodě, kdy se proti ní netipuje.

Tip: Shevchenko

Lukáš Muladi: Jen těžko se vsází proti tak dominantní šampionce jakou je Valentina Shevchenko. Ve svém posledním zápase sice měla namále, ale nemyslím si, že by to byl tento případ. Grasso je kvalitní bojovnice, ale na Valentinu by neměla mít navrch v podstatě v žádném aspektu zápasu.

Tip: Shevchenko, na body

 

Aleš Smutný: Nevidím moc prostoru, kudy by mohla Grasso ve své současné formě Shevchenko ohrozit. Ta jednoho dne určitě padne, ale nebude to dnes, rozdíl v kvalitě obou je příliš velký. 

Tip: Shevchenko na body

 

Geoff Neal vs. Shavkat Rakhmonov

Michael Cron: Vycházející hvězda z Kazachstánu Shavkat Rakhmonov zatím nenašel v kleci přemožitele a zatím se zdá, že nemá viditelnou slabinu. Tvrďák Neal by jej mohl pořádně prověřit, ale není mi moc jasné, jak by ho mohl porazit. Pokud se nebude Shavkat cítit komfortně v postoji, nemělo by mu činit potíže dostat zápas na zem a dojít si pro vítězství.

Tip: Rakhmonov, TKO

 

Lukáš Muladi: Shavkat je neporažený borec se 100% finish rate, což je hodně působivé. Na druhou stranu jde vidět, že si ho UFC chce vybudovat a nedává mu ty největší výzvy. Geoff Neal už je jeden z těch lepších gatekeeperů, ale i tak by měl jít do zápasu jako potrava pro kazašského bojovníka a myslím si, že přesně to se stane. Sice to s ním Shavkat nebude mít jednoduché a pořádně se u toho zapotí, ale nakonec urve výhru – tentokrát na body.

Tip: Rakhmonov, na body

 

Aleš Smutný: Neal je věčný gatekeeper, ale tady poslouží dobře. Určitě poskytne nastupující kazašské hvězdě dostatečnou výzvu…a pak se přidá k seznamu jmen, které bude mít Rakhmonov ve svém CV pod položkou "vítězství". Je komplexnější na všech frontách a jediná hrozba může přijít ve chvíli, kdy by se chtěl s Nealem jen přestřelovat. 

Tip: Rakhmonov, submise

 

Tomáš Bříza: Shavkat na mě udělal dojem hned v premiérovém zápase v UFC a od té doby jej dělá v každém dalším zápase. Tenhle chlapík na to sice nevypadá, ale má nejspíš ukrutnou sílu a myslím, že jeho dobyvačné tažení bude ještě chvíli pokračovat. Ne, že by mu to zrovna Neal nemohl překazit, ale tak nějak věřím, že se to nestane.

Tip: Rakhmonov, submise

Mateusz Gamrot vs. Jalin Turner

Michael Cron: Tohle by mohl být hodně zajímavý a vyrovnaný souboj. Turner je na lehkou váhu nadprůměrně vysoký a nad Gamrotem bude mít slušnou výhodu v dosahu a v postoji tak bude nejspíše Polákovi důstojným soupeřem, spíš bude dokonce lepší. Ale Gamrot je hlavně výborný grappler a s někým takovým se Turner ve své kariéře ještě nesetkal. Asi nejlepší wrestler, skterým dodus bojoval byl Frevola (sic!) a jednalo se o zatím poslední Turnerovu porážku. Gamrot vzal tento zápas jako náhradník za zraněného Hookera, ale vzhledem k tomu, že jde typově o úplně jiného bojovníka, tak si nemyslím, že to bude výhoda pro Turnera a Mateusz by jej měl neustálými strhy a neustávajícím tlakem udolat ve třech kolech.

Tip: Gamrot, na body

 

Lukáš Muladi: Jalin Turner vzal zápas na poslední chvíli a i když je to nadějný a komplexní talent, nemyslím si, že najde odpověď na excelentní wrestling a grappling Mateusze Gamrot. Tady to vidím na submisi ze strany polského bojovníka.

Tip: Gamrot, 2. kolo submise

 

Tomáš Bříza: Vidím to podobně jako kluci. Gamrotův styl nebude Turnerovi sedět. Má sice výraznou výškovou převahu, ale na tu se na zemi nehraje.

Tip: Gamrot

Jamie Pickett vs. Bo Nickal

Michael Cron: Jamie Pickett je sice zkušenější zápasník, než  tři předchozí Nickalovi soupeři, ale se vším respektem jde v rámci UFC o podprůměrného borce. Pro Nickala by to tak měl být rozehřívací zápas na jeho UFC cestě a případně zkouška, jestli dokáže zvládnout inkasovat nějaký ten úder. Jestli k nějaké ráně vůbec dostane Jamie příležitost, protože ubránit strhy nedokázal ani proti Daukasovi, proti Nickalovi tak nebude mít v tomhle prakticky žádnou šanci.

Tip: Nickal, submise

 

Lukáš Muladi: Bo Nickal je nové psisko na ulici střední váhy a vypadá to, že má potenciál stát se v budoucnu i vůdcem smečky. Jeho wrestling je parádní a pokud pořádně vypiloval i striking, má se střední divize na co těšit. Jamie Pickett pro něj ale bude dobrým testem a ukáže, jestli má Bo mentální nastavení poprat se s v budoucnu s těmi nejlepšími. Bo má sice méně zkušeností z MMA, ale myslím, že to vynahradí svým wrestlingem a sebevědomím.

Tip: Nickal, 2. kolo TKO

 

Tomáš Bříza: UFC moc dobře ví, jaký hvězdný potenciál Nickal má, a tak jej bude chtít budovat. Pickett je jen potrava a bude to pro něj poslední zápas v UFC. Podle mě s ním Bo zase udělá krátký proces.

Tip: Nickal, 1. kolo

Cody Garbrandt vs. Trevin Jones

Tomáš Bříza: Sice to může vypadat, že Cody už by to měl zabalit, v posledních zápasech ale vždy čelil elitě UFC. Jeho hlavním problémem je hlava, bylo tedy na hezké na tiskovce slyšet, že pracuje s mentálním koučem. Já věřím, že ještě neřekl poslední slovo a Trevin Jones by mohl být dobrým odrazovým můstkem.

Tip: Garbrandt, na body

Derek Brunson vs. Dricus Du Plessis

Tomáš Bříza: Jsem Dricusův fanda. I když si myslím, že jeho styl má velké mezery, na Brunsona by to mohlo stačit. Navíc je otázka, v jakém rozpoložení Derek nastoupí po tom loňském knockoutu od Cannoniera, kterého ale předtím málem porazil.

Tip: Du Plessis

Nejnovější články