KSW 84 - výsledky a průběh turnaje z přímořské Gdyně

KSW 84 - výsledky a průběh turnaje z přímořské Gdyně KSW 84 | zdroj: Foto: se svolením KSW

Výsledky, nejlepší momenty a průběh turnaje KSW 84, kde se bude bojovat o titul v těžké váze a mimo jiné se zde představí i slovenský zápasník Štefan Vojčák.

Phil De Fries vs. Szymon Bajor (o titul těžké váhy, do 120,2 kg)

V prvních dvou minutách to vypadalo, že by KSW navrátilec Szymon Bajor mohl mít recept na nejdominantnějšího šampiona této polské organizace. Bajor ubránil první pokus o strh od Phila a vyslal na něj několik tvrdých úderů. Jeden z nich dokonce vypadal, že Angličanem pořádně otřásl. Jenže pak se začalo jet podle zajetého scénaře, šampion dostal Bajora na zem a tam jej začal trápit údery a samotnou váhou svého těla. Szymon sice přežil do druhé rundy, ale tam se situace opakovala. Pár sekund před koncem kola nasadil De Fries škrcení, které Bajor velmi rychle odklepal. Bohužel se ale opakovala situace předešlého fightu a sudí si nejspíše poklepání vyložil nějak jinak a nechal Bajora několik sekund pospat. Phil si pak v pozápasovém rozhovoru získal i srdce domácích diváků exnutím půlitru piva.

De Fries si připsal tak už desátou výhru v řadě (jen dvě ho dělí od rekordmana Khalidova) a KSW bude ve světě MMA jen těžko hledat někoho, kdo by ho v tuto chvíli dokázal ohrozit.

Vítěz: De Fries, submise (RNC), 2. kolo (4:57)

 

Sebastian Przybysz vs. Islam Djabrailov (bantamová váha, do 61,2 kg)

Profesorský výkon domácího miláčka Sebastiana Przybysze. Bývalý šampion si v prvním kole debutanta Djabrailovova perfektně načetl, i když se na konci rundy nakrátko ocitl na zemi po povedeném strhu německého soka. V druhé pětiminutovce si po převaze v postoji počkal na Němcův takedown a snadno se přetočil do dominantní vrhcní pozice, kde pak do konce kola Djabrailova trápil hlavně lokty. V třetím kole se pak situace opakovala, Przybysz ale místo přetočení nasadil těsnou gilotinu, po které Islam po chvilce klepal. Bohužel však rozhodčí nebyl příliš pozorný a Němec tak zbytečně usnul na několik dalších vteřin, než se sudí vzapamtoval a zápas odmával.

Vítěz: Przybysz, submise (gilotina), 3. kolo (1:21)

 

Cezariusz Kęsik vs. Damian Janikowski (střední váha, do 83,9 kg)

Extrémně atraktivní zápas v prvních dvou kolech. Olympijský medailista v zápase v řecko-římském stylu Janikowski se se svým soupeřem Kęsikem přestřeloval v postoji a šlo o fight nahoru dolů. Do třetí rundy ale nastoupily už jen stíny obou bojovníků, kteří byli už příliš vyčerpaní, aby rozdávali nějaké efektivní údery. Navrch měl ale spíše Janikowski, který na autopilota dokázal kontrolovat Cezaryho několika strhy. Damian tak po právu vyhrál u všech třech bodových rozhodčích. Pro Kęsika jde už o čvtrtou porážku v KSW a je dost možné, že se tento válečník bude muset stěhovat do jiné organizace.

Vítěz: Janikowski, na body

 

Darko Stošić vs. Štefan Vojčák (těžká váha, do 120,2 kg)

Slovenský "Mutant" Vojčák se premiérově představil v KSW a jistě doufal, že si udrží dosavadní neporaženost v MMA. V kleci se proti němu postavil zkušený veterán UFC Darko Stošić. Vojčák se svou výškou a váhou na horní hranici těžké váhy vypadal oproti Stošičovi skoro jako z jiné váhové divize, na straně Stošiče ale byla jednak rychlost a jednak síla úderů.

Vojčák se bohužel nedokázal po celý zápas propracovat k jedninému úspěšnému strhu a v prvním kole inkasoval v postoji od Srba tvrdé háky. V druhém kole se zápas trochu vyrovnal, nejspíše díky únavě obou borců, Stošić zpomalil a Vojčák dokázal trefovat přední direkty a kolena a druhou pětiminutovka možná u rozhodčích i vyhrál. Třetí runda tak mohla být rozhodující a vypadalo to, že je Darko více unavenějším fighterem. Jenže slovenské naděje ukončil Srb naprosto z ničeho nic přesným hákem na bradu. Potácející Vojčák pak vyfasoval ještě jeden na cestě k zemi a jen rozhodčí jej zachránil od dalšího bití od Stošiče.

Vítěz: Stošić, KO (úder), 3. kolo (2:34)

 

Bartosz Leśko vs. Nemanja Nikolić (střední váha, do 83,9 kg)

Srbský bojovník Nikolić měl být soupeřem Dominika Humburgera na turnaji v Liberci, jenže ze zápasu odstoupil na poslední chvíli kvůli zranění. Premiéru si tak odbyl dnes večer proti nebezpečnému Leśkovi. Srb dostál pověsti primárně grapplera a Poláka okamžitě svázal do klinče na pletivu klece s úmyslem dostat ho na zem, což se mu chvílemi i dařilo. Většina kola tak probíhala ve výměnách na zemi, v kterých se ale Nikolić evidentně unavil bez toho, aby dosáhl ukončení. V poslední minutě se pak oba fighteři střetli opět v postoji a Leśko začal přes poměrně děravý kryt Srba trefovat tvrdé direkty. Pak z ničeho nic vystřihl krásný kop z otočky, který zasáhl Nikoliće přesně do hlavy a ten putoval k zemi. Tam jej Leśko zpracoval údery, vzal mu záda a celý zápas ukončil pevným škrcením.

Vítěz: Leśko, submise (RNC), 1. kolo (4:40)

 

Krystian Kaszubowski vs. Henry Fadipe (welterová váha, do 77,1 kg)

Těžkoruký Kaszubowski vstupoval do zápasu jako mírny favorit a v prvním kole dokázal vysokého Henryho nachytat dobrým capákem. Pomohl mu v tom styl Fadipeho, který rád bojuje s rukama dole a spoléhá na dobré čtení vzdálenosti a rychlé reflexy. Jenže Polák z toho nedokázal vytěžit ukončení a od té chvíle to s ním šlo z kopce. Fadipe využíval své fyzické přednosti a z ústupu dobře trefoval stále unavenějšího Krystiana. Ten už spoléhal jen na KO úder a potápel se do capáků, které však Henry zdaleka viděl a dokázal se jim snadno vyhýbat. Jeden rozhodčí sice nakonec viděl vyhrát Polského bojovníka, ale těžko říct jak. Ostatní dva dali zápas Henrymu, který tak vyhrál na body.

Vítěz: Fadipe, na body (nejednoznačné rozhodnutí)

 

Damian Stasiak vs. Pascal Hintzen (pérová váha, do 65,8 kg)

Divoké střetnutí veterána UFC Stasiaka s mladým Němcem Hintzenem. Hintzen první zahrozil dobrým kontrem, byl to ale Stasiak, který dokázal po roztržení klinče poslat svého soka pravým hákem k zemi. Na zemi ale Hintzen ukázal své dobré grapplerské schopnosti a byl Damianovi důstojným soupeřem a v jednu chvíli dokonce hrozil sám kimurou. Jenže Stasiak měl situaci neustále pod kontrolou a po pokusu o páku na ruku dostal Pascala do trianglu, který mladý Němec po delší chvíli musel odklepat. Stasiak si tak spravil chuť po dvou těsných porážkách na body. Pro Hintzena to naopak může znamenat konec v KSW.

Vítěz: Stasiak, submise (triangle choke), 1. kolo (2:50)

 

Bruno Santos vs. Gustavo Oliveira (bantamová váha, do 61,2 kg)

Vítěz: Oliveira, TKO (zastaveno doktorem), 3. kolo (1:52)

 

Borys Dzikowski vs. Damian Mieczkowski (střední váha, do 83,9 kg)

Vítěz: Mieczkowski, na body

 

Patryk Chrobak vs. Miłosz Melchert (bantamová váha, do 61,2 kg)

Vítěz: Bez vítěze, neumyslné sražení hlavami, 1. kolo (2:45)

Nejnovější články