Boxer David Hošek uškrtil svého soupeře, ten si při obraně zranil koleno

Boxer David Hošek uškrtil svého soupeře, ten si při obraně zranil koleno Zdroj: Oktagon MMA FB

David Hošek na turnaji Oktagon 13 po kladivech přidal submisi a svého slovenského soupeře dostal do nepřirozené pozice.

David Hošek sice reprezentoval ČR v Baku na Evropských olympijských hrách v boxu, ale MMA mu rozhodně není cizí a svoje bomby v rukách dokáže plně využít. Michal Varchola ze Slovenska, který dva roky nezápasil, byl pro Hoška jako oponent menším překvapením.

Zápas začal opatrně a soupeři se oťukávali. Hošek i přes boxerskou minulost sázel zpočátku spíše na nohy a low kicky trefoval poměrně slušně. Hodně dobře pracoval i na pohybu a několika ústupy zabránil slušným výpadům Varchola.

Na začátku třetí minuty ale přišel zlom, Hošek rozjel brutální háky, které přesně trefovaly hlavu a v tu chvíli využil rozhozeného soupeře a jeho odkrytých zad. Varchola se sice zvedl, ale Hošek se ho držel zezadu kolem krku jako klíště. V tu chvíli ještě český borec zvládl Slovákovi obtočit ruku kolem krku a ten podklesl a odklepal. Zprvu se zdálo, že to Hošek zvládl na perfektní škrcení, ale po zpomalených záběrech bylo evidentní, že Varchola si při posledním pádu nejspíš těžce vyřídil koleno, což potvrdilo i následné dlouhé ošetřování.

Zdroje:  tisková zpráva