Boxer Vasil Ducár po titulovém zápase nelenil, den poté už hrál fotbal pro dobrou věc

Boxer Vasil Ducár po titulovém zápase nelenil, den poté už hrál fotbal pro dobrou věc Král českého boxu Vasil Ducár | zdroj: FOTO: Se svolením Patron boxing / Izzy Cooper

Česká boxerská jednička Vasil Ducár má napilno. Na pátečním galavečeru Znojemský ring se proto moc nezdržoval a zvítězil už ve 2. kole. Den poté si navlékl kopačky a vyběhl na trávník k charitativnímu fotbalovému utkání. Nenechal si samozřejmě ujít ani zápas Jirky Procházky, s nímž kdysi trénoval.

V pátek večer na domácí půdě ve Znojmě obhájil Vasil Ducár (11-5-1, 9 KO) titul šampiona v křížové váze, když ve dvou kolech rozebral odvážného Marka Procházku (10-5-1, 5 KO). O den později už hrál charitativní fotbalový zápas, když ho nezastavilo ani zakopnutí při nástupu na trávník. A v neděli na ránem si samozřejmě nenechal ujít zápas Jiřího Procházky o titul UFC v polotěžké váze.

Jak si užíváš úspěšnou obhajobu na domácí půdě? Jaké to bylo, když se ohlédneš?

Užívám si to, tak trochu na pohodu, chci teď vynahradit své rodině ten čas, který jsem ji nevěnoval. A užíval jsem si celý pátek s ohledem na celou akci, na atmosféru, bylo to po všech stránkách perfektní. Myslím, že si to užili jak diváci, tak i sami boxeři. Zároveň to pro mě ještě úplně neskončilo, protože od Dvou Studánek jsem dostal jako odměnu za vítězství pobyt pro dva v hodnotě 22 tisíc korun, který chci vydražit na svém Instagramu a poté někoho obdarovat. Takže doufám, že se vydraží za pořádnou korunu a mohlo by se někomu pomoct.

To bylo plánované, ten fotbal druhý den? Sis věřil stejně jako Canelo před Saundersem, když si dal týden po zápase termín svatby?

S tím mě oslovili kluci v čele s Matúšem Lackem z projektu Kopačky pomáhají asi měsíc zpátky, že dělají tuhle akci, vybralo se přes 200 tisíc na děti, které potřebují pomoct. Jsem moc rád, že to klaplo, za prvé, že mě vůbec oslovili, za druhé, že jsem mohl přispět pro dobrou věc. Nebudu lhát, že jsem si věřil, že jsem věřil ve výhru nejpozději do pátého kola, ale i kdyby to nevyšlo, tak nevidím důvod si nejít zahrát rekreačně fotbal i po případné prohře. Kdybych byl v pohodě. 

Sledoval jsi nad ránem Jirku Procházku? Co říkáš na jeho výkon?

Jasně, že sledoval. A po zápase jsem si říkal, že si Jirka naklonil hvězdy a vesmír na svoji stranu díky tomu, jak smýšlí, jak funguje, takže mu síla vesmíru dala to vítězství, které si opravdu zaslouží. Protože po třech kolech prohrával, to poslední kolo taky vypadalo, že bude spíše prohrané, aby to půl minuty před koncem fenomenálně otočil ve svůj prospěch? Takže z mého pohledu prostě snový, vlastně dokonalý, zápas.

Co to pro českou bojovou scénu znamená? A může to pomoct vedle MMA i tvému hlavnímu sportu, tedy boxu? Případně jak?

Myslím, že docela dost. Že by se mohlo stát zase více trendy sledovat bojové sporty, bojové sporty jako celek stoupají, takže bychom toho měli využít.

Zdroje:  Patron boxing

Nejnovější články