Vasil Ducár zhodnotil zápas Vémola vs. Marpo a věří, že s dobrým marketingem u nás může uspět i kvalitní box

Vasil Ducár zhodnotil zápas Vémola vs. Marpo a věří, že s dobrým marketingem u nás může uspět i kvalitní box Vasil Ducár | zdroj: Profimedia

Boxerský souboj mezi Marpem a Vémolou nenabídl divácky atraktivní podívanou a kontroverze budí i ukončení. Jak zápas hodnotí Vasil Ducár a co si z něho odnesl?

Boxerský duel Vémola vs. Marpo budil už od prvních zmínek hodně emocí mezi fanoušky i profesionálními bojovníky. Z původně nesmyslného zápasu se ale promotérům postupem času podařilo vybudovat jeden z nejočekávanějších soubojů na domácí scéně. Lidi zkrátka zajímalo, jak si muzikant povede proti profesionálnímu MMA bojovníkovi, který ale nijak zvlášť boxovat neumí.

Technický zápas asi nikdo neočekával, přesto se dá říct, že byl průběh překvapivý. Vémola totiž nastoupil s jasnou taktikou a dokázal nonstop tlačit a zasypávat Marpa údery. Pro oko diváky nic moc, což potvrzovalo hlasité bučení z publika, ale fungovalo to. Kontroverze však budí rozhodnutí zkušeného rozhodčího Jana Frány, který souboj na konci čtvrtého kola pro jasnou Karlosovu převahu odmával.

„Nechci komentovat jednotlivé sportovní výkony, každopádně hlavní duel Vémola vs. Marpo dopadl tak, jak dopadl, a vím, že se to bude hodně řešit, ale za mě – když dá jeden soupeř tři údery za kolo, a soupeř ho neustále tlačí do rohu, tak je to za mě strašně málo. Dle mého to ukončení bylo oprávněné, i když chápu, že ne každý se mnou bude souhlasit,“ nabídl svůj pohled boxer Vasil Ducár, česká jednička křížové váhy.

Zatímco někteří boxeři podobné duely celebrit a sportovců z jiných odvětví kritizují, Ducár je optimista a věří, že by se rohovníci mohli inspirovat. „Co bych si z toho turnaje odnesl, je to, že na vyprodání O2 Areny není potřeba žádná sportovní – boxerská – kvalita, stačí ta marketingová. A proto věřím, že když zapracujeme na marketingové kvalitě a přidáme k ní i tu boxerskou, tak bychom ji mohli dokázat vyprodat také.“

Zdroje:  Instagram Vasil Ducár

Nejnovější články