Boxerský duel mezi Vémolou a Marpem měl jasného vítěze. Způsob ukončení ale oba bojovníky dost mrzel

Boxerský duel mezi Vémolou a Marpem měl jasného vítěze. Způsob ukončení ale oba bojovníky dost mrzel zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Vémola přejel Marpa svým obrovským tlakem, několikrát se mu ale z rapperových zvedáků točila hlava. Oba bojovníky nakonec mrzelo možná trochu předčasné ukončení zápasu.

Kolem boxerského zápasu Karlose „Terminátora“ Vémoly s rapperem a muzikantem Otakarem „Marpem“ Petřinou toho bylo řečeno už hodně, ale až včera v noci došlo konečně od slov k činům.

Karlos od začátku říkal, že na Marpa nastolí takový tlak, jaký podle něj rapper ještě nezažil. A jak řekl, tak i udělal. Od úvodního gongu se rozjel proti techničtějšímu soupeři, který si chtěl ihned zjednat respekt tvrdým capákem z kontru. Jenže Vémola se pod něj potopil a nekompromisně zatlačil soupeře do rohu, kde mu neustále rozdával údery na spodek i háky na hlavu.

Ve většině případů se nejednalo o ty nejtvrdší rány, které by mohly Marpa vypnout, ale síla v nich byla akorát taková, aby udržela Marpa ve dvojáku a v obraně. Občas ale i tak našel „disco zápasník“ škvíru, kterou se mu podařilo propašovat silný a dynamický zvedák nebo hák, ale Vémola mu buďto uhnul, nebo úder „sežral“ a pokračoval v tlaku. Během toho si Karlos častokrát pomáhal tlakem hlavy, který někdy hraničil s „hlavičkami“, za což byl MMA bojovník několikrát napomínán rozhodčím.

Takto zápas pokračoval až do čtvrtého kola, které začalo jako všechny předtím. Karlos zatlačil Marpa do rohu, kde se rapper znovu bránil, ale už bylo vidět, že toho začíná mít plné zuby. Už ani jeho občasné kontry nebyly tak dynamické a zpěvák začínal polevovat i v obraně, za což jej Vémola trestal svými údery, které sice neměly KO potenciál, ale českého rappera pořádně ždímaly.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

V jednu chvíli se ale Marpo zřejmě až příliš soustředil na obranu bez toho, aniž by provedl jakýkoliv protiútok, což stačilo k tomu, aby rozhodčí zápas ukončil. Marpo takovému konci nechtěl věřit a dokonce rozčileně do rozhodčího žduchnul.

Na výsledek to ale nemělo vliv a Karlos Vémola tak vyhrál na technický knockout. Na jednu stranu se ani zdaleka nejednalo o divácky atraktivní a technický boxerský zápas, který by si fanoušci užívali, ale na druhou stranu se stalo přesně to, co Karlos řekl, že hodlá udělat. Marpa držel pod tlakem celou dobu zápasu a i když rapper několikrát Vémolu dobře trefil, nebylo mu to proti buldočímu stylu „Terminátora“ nic platné.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

„Zápas probíhal přesně jak jsme trénovali a jak jsme si představovali,“ řekl po zápase Vémola. „Přiznám se, že jsem nečekal, že bude mít takhle tvrdé háky a zvedáky. Já jich sežeru třeba třicet, ale točila se mi hlava jako prase, fakt v tom zvedáku má ránu,“ ocenil svého soupeře vítězný Terminátor. Ten taky přiznal, že jej mrzí podle něj předčasné ukončení zápasu, protože si byl jistý, že v pátém nebo šestém kole doručí slíbené KO.

Výsledek a především způsob ukončení mrzel kromě bučících fanoušků nejvíce samozřejmě poraženého Marpa, který chtěl zápas minimálně dobojovat:

„Mrzí mě to, protože jsem ani jednou nebyl nahulený. Ani jednou. Ano, já jsem se kryl, tohle jsme trénovali, že jsem byl ve dvojáku, v lanech, a že z toho vystřelím nějaký úder. Asi jsem nebyl tolik aktivní, nevím proč to bylo odmávané. Fakt mě to mrzí, protože si myslím, že bych těch 6 kol dal v pohodě. Já jsem na to měl fakt ku*va natrénováno a když mě to někdo takhle sebere, tak mě to fakt mrzí.

Sám rapper prý cítil, že jeho občasné, ale tvrdé údery působily Karlosovi problémy a několikrát mu pořádně zamotaly hlavu: „Myslím, že třikrát byl nahulený,“ prozradil Marpo. „Bylo to cítit po tom zvedáku, že se zamotal. Ale samozřejmě jak on šel hodně dolů, tak tam už se nedalo (zvedákama) dostat.“

Zdroje:  oktagon.tv

Nejnovější články