Vémola při shazování procházel peklem. "Tohle je o zdraví a je to víc kulturistika než box," vzkázal Marpo

Vémola při shazování procházel peklem. "Tohle je o zdraví a je to víc kulturistika než box," vzkázal Marpo Bez tréninku je život pro Karlose frustrující | zdroj: Profimedia

84 kg, tolik musejí Marpo a Karlos Vémola dnes navážit. Zatímco limit splnil bez mrknutí oka, druhý musel zatnout zuby a poslední kila vypotit.

Do očekávaného boxerského zápasu mezi Karlosem Vémolou a Marpem zbývají už jen poslední hodiny. Ještě před ním ale bojovníky čekal souboj s váhou. Zatímco jeden neměl žádné problémy a nijak zvlášť se shazováním netrápil, Terminátor podle očekávání procházel peklem. Celý proces sdílel s fanoušky prostřednictvím sociálních sítí a vypadalo to, že si skutečně musel sáhnout na dno. Navlečený v několika vrstvách oblečení běhal po venku, potil se i v sauně. Při tom všem prakticky nemohl pít.

„Pokud vás to zajímá, tak při tom masakru - běh, sauna a deka, jsem urval 5 kilo. Takže zbývá posledních pár kileček, něco uděláme tady (v Pulse fitnessclub), potom se přemístíme do ruské sauny a potom mám ještě celej večer na běh, sauna, vana, takže tentokrát nic nenecháme náhodě a váhu uděláme jako profíci. Oss," informoval Karlos v průběhu a později přidal videa ze sauny.

Večer už ale viditelně pohublý a šťastný hlásil splněno. "Takže přátelé, včera touhle dobou jsem vám hlásil 36 hodin do vážení a zbývá 9 kileček, dneska desátá hodina odbyla a děláme tady s láskou v kuchyni závěrečný přípravy, lednice narvaná dobrotama na zejtra. Nic jsem nepodcenil, váha je hotová." Muka tím ale neskončila, protože oficiální vážení proběhne až dnes od 9:00, do té doby samozřejmě žádné jídlo ani pití.

To Marpo k váze přistoupil diametrálně odlišně a tělo raději nezatěžoval extrémním odvodňováním. Jak řekl, nepřijde mu to úplně v pořádku ani u soupeře.

"Chtěl bych ještě nahrát takovou zprávu, že mi nepřijde úplně zdravý to, co Karlos dělá s váhou. K**a tohle prostě není normální, váhový kategorie prostě jsou z nějakýho důvodu, mělo by se podle mě převažovat v den zápasu. Tohle je o zdraví a je to víc kulturistika než box," vzkázal známý hudebník na sociálních sítích. "Doufám, že bude zejtra v pořádku, ať naváží nebo nenaváží, mně je to vlastně jedno. Hlavně, ať je zdravej a v sobotu bude štípačka, takže se uvidíme."

Na rozdíl od MMA není váha v boxu až tak rozhodujícím faktorem, Marpo by tedy mohl být rychlejší a mít lepší fyzičku, Karlos oproti tomu asi bude mít větší sílu v úderech. Ještě před zápasem, který se odehraje v sobotu v O2 aréně, se oba bojovníci střetnou tváří v tvář na veřejném vážení, které se odehraje dnes od 17:30 v pražském obchodním centru Harfa.

Zdroje:  Karlos Vémola Instagram

Nejnovější články