Profík v těle amatéra. Stihl Michal Kotalík natrénovat na bohumínského rváče?

Profík v těle amatéra. Stihl Michal Kotalík natrénovat na bohumínského rváče? Michal Kotalík vs. Václav Mikulášek | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Michal Kotalík chtěl původně svět bojových sportů nadobro opustit, z basy se však prakticky okamžitě vrátil do tělocvičny. Stihl před zápasem s Mikuláškem nabrat ztracenou formu?

V sobotu se uskuteční další galavečer pod taktovkou Oktagonu, na MMA ovšem tentokrát paradoxně vůbec nedojde. Hvězdy organizace předvedou své dovednosti v boxu, který v poslední době opět nabírá na popularitě. Na kartě figurují také dva bojovníci, kteří v ringu začínali, ke kořenům se vrátí Michal Kotalík a Václav Mikulášek.

Když Kotalík jako malý kluk zjistil, že se děda věnoval boxu, rozhodl se, že geny náležitě zúročí. V Brandýse nad Labem začal navštěvovat místní klub, v šestnácti se dostal k prvním zápasům. Pak ale přehodil výhybku na MMA. Na domácí scéně se proslavil díky druhé sérii reality show Oktagon Výzva, kde bojoval hlavně se svou váhou. “Kdybych do toho dal opravdu sto procent toho, co jsem tomu mohl dát, tak věřím, že bych to vyhrál,” zhodnotil zpětně svou účast. Do klece se však brzy vrátil, pod vedením Andrého Reinderse předváděl parádní zápasy, které dokázal rozhodnout hned v prvním kole.

Naposledy bojoval v červenci roku 2018 na Štvanici s Martinem Šolcem, málokdo ale věděl, že šlo v podstatě o rozlučkovou záležitost. Michal se totiž zapletl do konfliktu, když se v klubu zastával své tehdejší přítelkyně. Podle soudu však zašel příliš daleko, čekal ho tedy nepodmíněný trest odnětí svobody. “Kdybych nepotřeboval nějaké peníze, které jsem tu ještě chtěl nechat mámě, tak bych do toho zápasu nešel,” řekl s tím, že kvůli konzultacím s advokátem a dalšímu zařizování hodně zanedbal přípravu, což se podepsalo na výkonu, i z toho důvodu odcházel jako poražený.

Do výkonu trestu sice nastupoval s velkým odhodláním, doufal hlavně, že se za dobré chování brzy dostane ven. Podmíněné propuštění ale nakonec nevyšlo, jelikož byl u Michala nalezen mobilní telefon, který je za zdmi věznice zakázaný. A to samozřejmě výrazně zacloumalo s jeho motivací. “Už jsem pak neměl žádné ambice vrátit se zpátky k MMA,” přiznal. Pomalu se smiřoval s tím, že promarnil svou šanci, cvičení u něj dokonce vzbuzovalo depresivní stavy. Ve vězení musel vydržet tři a půl roku. Když se ale konečně dostal ven, tělocvičně stejně neodolal.

“Začátky v tělocvičně byly tak těžké, že jsem se na to chtěl vykašlat. Když jsem jezdil z tréninku, měl jsem slzy ve vočích.” Znovu potkal kluky, které si pamatoval jako úplné začátečníky, najednou na ně ale nestačil. “Neustál jsem ani půl minuty. Byl jsem profík v těle naprostého amatéra.” Zpět do formy mu pomohl například Miloš Petrášek, Michal Martínek a další z rodiny Reinders MMA. Michalovi chyběla přesnost, rychlost, tvrdost a načasování, vše bylo pryč. Věděl ale, že pokud bude chtít, rychle své dovednosti zase opráší.

Měl ostatně skvělou motivaci v podobě duelu s Václavem Mikuláškem. Ten shodou okolností také začínal s boxem, navíc v podobném věku jako Kotalík. Obecně je považován za agresivního postojáře, skrze rychlé ruce je schopen rozhodnout v prvních minutách. Oproti Michalovi má navíc jednu velkou výhodu - je zvyklý na haly po strop narvané lidmi, které umí přivést k varu. Kotalík přiznal, že na velké davy není zvyklý, nervózní byl už na tiskovce Oktagon Time, obří O2 arena s ním tedy zřejmě také trochu zacloumá. “Na jednu stranu si to užiju, ale zároveň budu nervózní, bez debat. Tam Vašek bude mít výhodu, je na to zvyklý. Já z toho vypadl.” Zároveň ale doufá, že mu pomůže podpora od fanoušků.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Soupeře sice nepodceňuje, v rozhovoru s Oliverem Sálusem nicméně zdůraznil, že se rozhodně nejedná o žádného světového šampiona. “Kdyby na mě Vašek narazil ve formě, kterou jsem měl v zápase s Šolcem, tak ho zabiju,” řekl sebevědomě. Souhlasil s tím, že i pro něj samotného je zápas velkou neznámou, absolvoval ale poctivou přípravu, snažil se nic neopomenout, takže je přesvědčen, že to na bohumínského rváče bude stačit. Nebojí se ani ostrých výrazů, kterých má Mikulášek ve slovníku požehnaně, na ně má totiž asi nejlepší možnou školu. “V base se mnou zkoušeli tancovat úplně jiní páni, než je Vašek.” Kotalík dal také jasně najevo, že se rozhodně nejde pouze zúčastnit. “Nejdu si to jenom užít, já ho tam jdu vypnout. Upřímně, jdu si pro KO… Chtěl bych ho poslat spát.”

Oktagon Underground se uskuteční již následující sobotu, začátek akce je tradičně naplánován na 18:00 hodin. Celý galavečer můžete sledovat na stránkách Oktagon.tv.

Zdroje:  Youtube Oktagon MMA

Nejnovější články