Michal Kotalík vybírá soupeře pro svůj návrat do Oktagonu. V jaké váze bude zápasit?

Michal Kotalík vybírá soupeře pro svůj návrat do Oktagonu. V jaké váze bude zápasit? Michal Kotalík po výhře nad Pavolem Langerem | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Mezi bojovníky, kteří stáli u zrodu organizace Oktagon MMA, patří mimo jiné také Michal Kotalík. Představil se na vůbec prvním turnaji, na němž zároveň vyvrcholila Oktagon Výzva, následně se této reality show přímo zúčastnil v druhé sérii, navíc se postaral o pořádné drama při shazování váhy. Na půdě Oktagonu se mu dařilo skvěle, pak ale přišla nucená přestávka kvůli výkonu trestu odnětí svobody. Ten už má naštěstí za sebou, nyní se soustředí na svůj návrat do boje. Kdy se znovu představí?

Rozhovor nabídl ondřej Novotný v posledním vysílání MMA letem světem. Michal Kotalík úvodem vysvětlil, kvůli čemu byl potrestán. “Byl jsem tam za těžké ublížení na zdraví, protože jsem se popral s jedním frajerem. Nechci říkat, že to bylo správné, nebylo, ale všem bych chtěl říct, že mu nebylo 15 a nebyl to chudák kluk, co šel kolem. Bylo mu 27, mě tehdy bylo 21, a byl to frajer, co na té diskotéce útočil na všechny kolem, až zaútočil i na mou přítelkyni,” vysvětlil okolnosti konfliktu, kvůli kterému by potrestán. “Poprali jsme se, blbě jsem ho trefil a zranil jsem ho. Zpětně je mi to líto, asi bych to řešil jinak.” Připomněl také, že přestože zákon překročil poprvé, odcházel od soudu s nepodmíněným trestem, osoby praktikující bojová umění/sporty jsou totiž v podobných situacích posuzovány mnohem přísněji.

Odpykal si nakonec téměř tři a půl roku. Sice usiloval o podmíněné propuštění už v srpnu 2020, v den podání žádosti u něj ovšem byl nalezen mobilní telefon, který je samozřejmě zakázaný. Žádost tedy byla zamítnuta a pobyt se neplánovaně protáhl. Několik lidí mu ze života zmizelo, jiní ho naopak v těžké životní situaci podpořili. A k tomu navázal nové kontakty. Momentálně pociťuje změnu v žebříčku priorit.

“Ty maličkosti kolikrát stačí, třeba být s rodinou. Není to o tom nejdražším telefonu, autě, ale o těch prkotinách, třeba jít ven se psem, což jsem tehdy bral jako maličkost a samozřejmost. Dneska je to pro mě jeden z největších darů.”

Krátce po propuštění najel do starých kolejí, vrátil se totiž do týmu Reinders MMA. “První týden byl aklimatizační, rozkoukával jsem se, pak jsem naskočil do tréninku. S Andrém jsme to pojali tak, že leden bude takový adaptační, takže netrénuji každý den,” vysvětlil. Do tělocvičny nyní dochází třikrát týdně, MMA trénink pak doplňuje dalšími aktivitami (posilovna, běh). “Výkonnostně na tom nejsem moc dobře, srovnávám to zkrátka s tím, jak to bylo ve chvíli, když jsem šel sedět. Ale vrací se to, musím říct, že se to vrací opravdu rychle.” Zároveň se vrátil k užívání suplementů, které měl ve výkonu trestu také zakázané.

Už nyní je jasné, že se bude chtít vrátit do Oktagonu. Během vysílání si dokonce postěžoval, že ještě není vyřízená smlouva. Ondřej Novotný ovšem oponoval, že celou věc zdržuje trenér André Reinders, jenž má kontrakt na stole. Řeč přišla i na první zápas, skrze který bude chtít znovu nastartovat sportovní kariéru. Promotér Oktagonu přišel s nápadem, že by se mohl potkat s Pavolem Langerem, s nímž poměřil síly na vůbec prvním turnaji Oktagonu. “Já mám Pavola rád, ale na druhou stranu si myslím, že ten zápas byl jednostranný, skončil do 30 vteřin, tam asi není prostor pro odvetu,” oponoval Kotalík.

Sám měl v hlavě jiného soupeře, a sice Tomáše Bola, nad nímž také zvítězil. Spolu se ale nepotkají ve stejné váze. Zatímco Bolo hodlá zůstat ve welteru (77,1 kg), Kotalík by zase naopak chtěl zkusit štěstí v polotíze (93 kg). “Už jsem si pohrával s vidinou té 84, to ale bylo v base, kde jsem shodil, protože jsem měl špatnou a nepravidelnou stravu. Když jsem teď začal jíst normálně, a to se nepřežírám ani nemlsám, jím normálně spolu se suplementy, tak už mám přes stovku. Tělo to hrozně rychle pojalo zpátky. A zase abych se trápil, to ne.”

Na svůj poslední zápas s Martinem Šolcem rád nevzpomíná, tou dobou už byl totiž jeho další osud zpečetěn. “To už jsem věděl, že jdu sedět, už jsem byl zlomený v hlavě, všechno bylo špatně. Zpětně mě mrzí, že jsem do toho zápasu vůbec nastoupil, už jsem se měl uklidit a jít sedět. Ale ještě jsem chtěl,” řekl a přiznal, že tehdy spíše utrpěl porážku od sebe samého. “Kdyby šlo utkat se s ním znova, tak vím, že ho strašně zbiju, ale bohužel. Tehdy jsem v kleci neměl co dělat, hlava na tom byla opravdu zle, myšlenkami jsem byl někdy jinde, mimo zápas, vlastně jsem tam ani nebyl.”

O dalším soupeři se tedy teprve bude muset rozhodnout, jak ale Kotalík zdůraznil, je potřeba brát v potaz, že dlouho nezápasil. Návrat do oktagonu by chtěl uskutečnit na turnaji v Ostravě, bude ale záležet na okolnostech. “Tam už opravdu záleží na tom, jak vyjde forma a jaký se ukáže soupeř. Že to nemůže být žádná topka, to jsme si tady vysvětlili, upřímně říkám, že to musí být někdo na rozkoukání. Ten můj příběh je docela dobrý, ale kdybych hned prohrál, tak je po příběhu.”

Zdroje:  MMA letem světem

Nejnovější články