“Bude to rvačka,” slibuje Meloun před boxerským duelem s Pirátem. Proč se nebojí prohry?

“Bude to rvačka,” slibuje Meloun před boxerským duelem s Pirátem. Proč se nebojí prohry? Miloš "Meloun" Petrášek | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Miloš Petrášek vysvětlil, proč se mu Samuel Krištofič nemůže dostat do hlavy a jak podle něj bude probíhat jejich boxerský zápas.

Ondřej Novotný s Palem Nerudou už dali dohromady kartu turnaje Oktagon Underground, jemuž vévodí bitva mezi Marpem a Karlosem Vémolou. Vyšlo najevo, že hlavní předzápas obstarají Samuel Krištofič a Miloš Petrášek, kteří si v poslední době nemohou přijít na jméno. A právě “Meloun” v rozhovoru v pořadu Easy Cast naznačil, jak bude duel probíhat.

“Myslím si, že můj zápas bude rvačka. Nebo doufám, že to tak bude, že to tam neodpinkáme,” prohlásil. “Bude to atraktivní zápas pro lidi, kteří tolik nerozumí boxu,” řekl s tím, že diváci stejně nejvíc ocení, když bojovníci nechodí kolem horké kaše. Jako příklad uvedl Vlastu Čepa, který podle něj není kdovíjak technický boxer, do soupeře ale vletí s takovou razancí, že zvedá lidi ze židlí.

Petrášek je často popisován jako vynikající sparing partner, občas má ale problém zúročit dřinu a dovednosti přímo v kleci. To ale nyní nehrozí, jelikož box pro něj není tak důležitý jako MMA, kde to chce někam dotáhnout. “Box je pro mě důležitý jen v tom, že ho mám rád, ale jestli tam budu mít červené políčko potom, co jsem se tam zrubal, a všichni budou říkat, že to byl zápas jako svině, tak to mi nevadí,” řekl a dodal, že když do zápasu dá úplně všechno, skousne i knockout. “Jestli mě trefí a já spadnu na zem, tak s tím dokážu žít.”

Atraktivitě zápasu přispívá jistá nevraživost, která vytryskla hned po jeho oznámení. Krištofič byl z reakce “Melouna” lehce zaskočený, zřejmě nečekal, že začne tak rychle přikládat pod kotel. Petrášek nyní přiznal, že si k slovním výměnám mezi zápasníky dlouho hledal cestu, zavzpomínal na éru Conora McGregora, výroky hvězdného Ira mu nejprve nebyly moc po chuti. To se ale postupně změnilo. “Nejsem v tom tak dobrý, ale chtěl bych. Samotného mě občas baví, když to někdo umí,” svěřil se. A nyní trénuje na Krištofičovi. “Když máš zápas s člověkem, který tě trochu štve, tak mu řekneš, co si o něm myslíš.”

Přitom je to naopak právě “Pirát”, kdo pro ostré slovo nejde daleko. “Mám ho v hlavě pořád. Vstávám s ním, chodím s ním spát,” řekl Petrášek na odlehčenou. “Že bych nad ním přemýšlel tak, že mě porazí, tak to ne.” Sice uznal, že má Krištofič na kontě dobré zápasy a rozhodně ho nepodceňuje, v repertoáru prý nemá nic, čeho by se bál, a pouhým trashtalkem se rozhodit nenechá. “Když budeš jen otvírat hubu a jenom s ní mluvit a něco říkat, tak tím se mi do hlavy nedostaneš.”

Řeč přišla také na potenciální angažmá v UFC. Petrášek souhlasil s tím, že jde o ideální dlouhodobý cíl, sám už se na něj ale neupíná. “Už to ze mě trošičku vyprchalo. Nemám cíl dostat se do UFC, mým cílem je vyhrávat zápasy, dělat si tady fanouškovskou základnu a udělat si kariéru. Mně nevadí, když budu vyhrávat na domácí scéně. Když to budu mít jako David Kozma, tak to je bomba. To mi úplně stačí.”

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Připomněl, že "Růžový panter" měl také období, kdy se mu nedařilo, pak ale udělal tlustou čáru a vystřelil až na vrchol domácí scény, kde nyní poráží i špičkové zahraniční bojovníky. “Když šel s Bojanem Veličkovičem, tak jsem seděl u klece. Viděl jsem, jak Bojan nastoupil - sebevědomý a připravený vyhrát zápas, žádná potrava, které dáš peníze a odjede. Frajer šel prostě vyhrát. A když jsem se mu po třetím kole podíval do tváře, tak nevěděl, co se děje.”

Kozma se však nechal slyšet, že kdyby přišla šance představit se v prestižní zámořské organizaci, rozhodně by ji využil. A stejně to má i Petrášek. “Samozřejmě, kdyby mi hodili laso, tak bych šel. Kdybych třeba vyhrál pět zápasů v řadě a oni by mě oslovili, tak bych to zkusil. I kdybych si to mohl jen zkusit, tak bych mohl říct, že jsem se dostal do UFC. A co je víc?”

Zdroje:  Easy Cast - YouTube

Nejnovější články