Miloš Petrášek se i přes zranění intenzivně věnuje boxu. Chystá se snad na zápas?

Miloš Petrášek se i přes zranění intenzivně věnuje boxu. Chystá se snad na zápas? Miloš "Meloun" Petrášek | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

“Meloun” si momentálně dává pauzu od MMA, zranění kolene mu brání v plnohodnotné přípravě. Brzy by se ale mohl představit v boxerském duelu.

Na turnaji Oktagon 31 se dle původních plánů měl ukázat také Miloš Petrášek, kterého čekala těžká zkouška v podobě Brazilce Rafaela Xaviera. “Melouna” ovšem zaskočilo nepříjemné zranění, duel se tedy musel odložit na neurčito. I o tom populární zápasník promluvil v pořadu Fight and Talk s Tomášem Kvapilem a Patrikem Kinclem.

“Když jsem byl v říjnu na kempu v Polsku, tak jsem si natrhl sval, nechci říkat kde přesně. Trochu jsem podcenil rehabilitaci. Myslel jsem si, že když budu chodit jednou týdně k fyzioterapeutovi, tak to bude úplně stačit. Sám sebe jsem opil rohlíkem,” přiznal hned úvodem rozhovoru. Jakmile ho sval přestal bolet, naskočil do tréninku, přestože stále cítil, že koleno ještě není úplně v pořádku. A to byla chyba.

Právě Patrik Kincl byl bohužel u toho, když se zranění obnovilo, k nepříjemné situaci totiž došlo během společného sparingu, když se ho Petrášek snažil nachytat na takedown. “Já jsem to cítil. Bránil jsem ten takedown, držel jsem to v tom místě… Myslel jsem si, že prasknul suspenzor, nebo trencle,” okomentoval Kincl podezřelý zvuk. “Melounovi” následně doporučil fyzioterapeutku, z lékařské zprávy vyšlo najevo, že ho úraz zbrzdí na dva až tři měsíce, na bitvu s Xavierem tedy musel zapomenout. Petrášek vysvětlil, že pokud by nešlo o vážné zranění, zápas by nerušil, jelikož se už jednou musel posouvat. V tomto případě by však zbytečně riskoval. Pokud by se sval úplně utrhl, nevyhnul by se operaci, musel by pak počítat s rizikem trvalých následků. Zvolil si tedy pomalejší cestu, jež spočívá v pravidelném cvičení. “Není to zas tak hrozné, jsou to tři cviky, které máš odcvičené během deseti minut. A máš klid.”

“To zranění mě limituje ve wrestlingu, na zemi, v komplexním sparingu, ale paradoxně mi nevadí boxovat, chodit na boxerský tréninky. Takže můžu boxovat, ale nic víc,” řekl a doplnil, že jisté kompromisy musí dělat i během tréninků zaměřených na kardio, třeba běh vyřadil úplně. “Pro mě je důležité nevypadnout z tréninku, protože když netrénuji, tak jsem doma a žeru (smích).”

Příprava na Xaviera tedy trvala zhruba měsíc a půl. Petrášek se soustředil hlavně na práci na zemi. Když totiž sledoval Brazilce a jeho zápasy, všiml si, že jeho soupeři celkem snadno přecházejí do pozic, jde tedy o jednu z možných cest za vítězstvím. “Meloun” prozatím trénoval hlavně udržení pozic, aby o ně zbytečně nepřicházel. “Je vysoká pravděpodobnost, že se dostanu do vítězky, když ho hodím na zem,” řekl a poukázal na Daniela Toleda, který velmi snadno přecházel z half guardu. “Říkal jsem si, že na to, že má černý pásek, tak to zas tolik nebrání. Na druhou stranu zase rychle vstával, věděl jsem, že to bude těžký zápas.”

Krátce se vrátil také duelu na Štvanici, kde se utkal s Vladem Neferanovičem. Sice zmínil, že každý zápas je těžký, Chorvata ale vnímal jako soupeře, který ho po třech porážkách měl dostat zpátky do sedla, což se podařilo. V hlavě má ale trochu jiné borce. “Když jsem dostal zápas s Xavierem, tak jsem si říkal, že teď se to pořádně otestuje, jestli je ta moje psychika tak silná, jak doufám, že jsem si ji dokázal vypěstovat. To teprve uvidíme.” Z dalších možných soupeřů zmínil Christensena, Kimballa, v Oktagonu by rád uvítal i další odpadlíky z UFC. Na to si ale bude muset počkat.

 

Jak už ale bylo zmíněno, momentálně může pilovat dovednosti v boxu, což také dělá. Dochází do klubu Pražský rohovník, kde na něj dohlíží Michal Soukup. “Tréninky mě opravdu baví, hlavně když vidím, že to vede někdo, z koho cítím, že mu opravdu záleží na tom, aby ten trénink byl dobrý.” V boxu chce pokračovat i nadále, dokonce naznačil, že by si do budoucna mohl naplánovat další zápas. Kdo ví, třeba se představí už na květnovém turnaji Oktagon Underground, který se bude věnovat postojářským disciplínám. Ondřej Novotný ostatně v MMA letem světem #227 prohlásil, že už pro “Melouna” připravuje náhradu za odložený zápas s Xavierem. “Budeme to muset vymyslet, ale už pro tebe mám jiný plán.”

Zdroje:  YouTube - Fight and Talk

Nejnovější články