„El Chapo“ znovu ukázal šílený zápas a svého soupeře knockoutoval ve druhém kole

„El Chapo“ znovu ukázal šílený zápas a svého soupeře knockoutoval ve druhém kole zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Vlasto Čepo znovu potvrdil pověst svých tvrdých pěstí a udělal další atraktivních zápas. V prvním kole měl sice namále, ale ve druhém zvládnul rumunského bojovníka ukončit.

Pokud slovenský bojovník Vlasto „El Chapo“ Čepo umí jednu věc opravdu dobře, tak je to bavit diváky. A pokud bychom měli zmínit ještě druhou věc, která mu jde, je to knockoutování svých soupeřů.

Obojí dnes slovenský bijec předvedl na turnaji Oktagon 42 v Bratislavě, kde se střetl s rumunským bojovníkem Ionem Tuburceanem. Ten si na Čepa docela dost věřil a už při vážení se jej snažil zastrašit „střelbou“ z doneseného banánu.

Jenže "El Chapo" má pro strach uděláno a bylo hned jasné, že bude chtít souboj ukončit v přestřelce svými tvrdými pěstmi. Zpočátku to rumunskému bojovníkovi nevadilo a odvážně s Čepem do přestřelek chodil a občas měl i úspěch, když jej dokázal tvrdě trefit. Jenže když se několikrát za sebou trefil Čepo, rozhodl se Tuburceanu raději změnit taktiku.

Začal klinčovat a chtěl Slovenského bojovníka dostat na zem. To se mu po chvíli přece jen podařilo, když vychytal dobrý double leg takedown v kontru. Jak byl Vlasto nebezpečný v postoji, tak byl ale bezradný na zemi. Tuburceanu jej mlátil z half-guardu a nakonec jej přešel i do side control, odkud mu dával tvrdá kladiva a lokty a způsobil mu hodně hlubokou tržnou ránu na čele, ze které okamžitě začala valit krev a zbarvila Čepův obličej do ruda.

Čepovi se ale přece jen podařilo přežít do druhého kola, ve kterém chtěl svému soupeři doslova ustřelit hlavu. Naháněl Tuburceanu po oktagonu a tvrdě jej trefoval. Rumunský borec ale také rozdával rány a dokázal být nebezpečný. Nakonec měl však poslední slovo přece jen slovenský bombardér. Několika údery otřásl Rumunem a když došlo ještě ke kolizi jejich hlav, podlomily se pod Tuburceanem nohy. Tvrdá pravačka a další údery na zemi dokončily dílo a zakrvácený Vlasto Čepo mohl slavit vydřené vítězství před domácím publikem.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Promotér Ondřej Novotný měl pro Čepa navíc jeden dárek. Pozval do oktagonu Matěje Peňáze, se kterým se měl Čepo už několikrát střetnout, ale vždy z toho sešlo. Tváří v tvář se pak oba bojovníci domluvili na dalším pokusu o střetnutí, které by mělo přijít na podzim.

Je však otázkou, jestli k tomuto zápasu opravdu někdy dojde, protože Matěj Peňáz, který se momentálně léčí ze zranění, dostal znovu pozvánku na turnaj Dana White’s contender series, ve kterém bude v srpnu bojovat o své místo v UFC. Pokud by pro něj tato příležitost dopadla dobře, pravděpodobně by jeho angažmá v Oktagonu skončilo a zápas s Vlastou Čepem by se jen tak nekonal.

Zdroje:  oktagonmma.tv

Nejnovější články