Peníze jsou jen třešnička na dortu, Lengál chce šokovat MMA scénu. V Oktagonu se pokusí potrestat dopingového hříšníka

Peníze jsou jen třešnička na dortu, Lengál chce šokovat MMA scénu. V Oktagonu se pokusí potrestat dopingového hříšníka Vladimír Lengál bude reprezentovat Českou republiku v další pyramidě Tipsport Gamechanger | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Vlado Lengál se chystá na životní zápas. Výhra nad bývalým šampionem KSW by ho výrazně posunula ve světovém žebříčku, zároveň by vykročil za pohádkovou odměnou.

Česko má v letošní pyramidě Tipsport Gamechanger dva zástupce, o milion eur se krom Matouše Kohouta porve také Vladimír Lengál. Účast v prestižním projektu vnímá jako obrovskou příležitost, byť si uvědomuje, že konkurence je obrovská. „Všech 16 bojovníků vnímám jako superhvězdy daných zemí. Bude to o štěstí a mistrovství, o tom, kdo ukáže víc. Pro mě je to největší kariérní výzva,” říká ke své účasti.

Hned v prvním duelu bude muset projít ohněm. Do cesty se mu postaví ostřílený Daniel Torres, který už v kleci zažil snad úplně všechno. V KSW dokonce dosáhl na nejvyšší metu, když kuriózním způsobem poslal k zemi fenomenálního šampiona Salahdina Parnasse. Minulý rok zase působil v PFL, z turnaje byl ale vyřazen, jelikož testy poukázaly na přítomnost zakázaných látek. Torres se následně sám přiznal k užívání amfetaminu a drostanolonu.

Lengál si je moc dobře vědom, že ho hned v prvním kole čeká ten nejtěžší kalibr. „Torres je bývalý KSW šampion, výborný striker a Brazilec, takže jeho dovednosti jsou jak v postoji tak na zemi. Chci předvést pořádný a férový boj, dokázat, že mi ta světová úroveň patří,” řekl v rozhovoru pro FightLive.cz.

Torres momentálně figuruje na 90. místě ve světovém žebříčku lehkých vah, takže pokud by ho Lengál skutečně porazil, výrazně by si přilepšil. Český bojovník se nyní pohybuje na 386. pozici. Propastný rozdíl neřeší. „Je sice udělaný, ale to je v té 70 každý,” řekl a připomněl, že Brazilec bojoval v nižší váhové kategorii. Další plus vidí v tom, že není tak vysoký. „Stylově by mi měl sedět.”

Vlado nicméně nastupuje po porážce, naposledy nestačil na Samuela Barka, částečně kvůli tomu, že úplně zapomněl na své největší zbraně. „Ani jsem to neviděl, ale manželka říkala, že to byl nejhorší zápas, co viděla,” zasmál se. V této souvislosti vysvětlil, že se snažil prosadit přes wrestling, jelikož do boje nastupoval se zdravotním omezením. Nyní už je ale v pořádku. „Už jsem zdravý, jdeme do toho úplně jinak, jdeme to rozbombit.”

Část přípravy absolvoval v Thajsku, spolu s rodinou vyrazil na návštěvu ostrova Phuket. „Jsou tam nejlepší sparring partneři z celého světa. Chodil jsem na tréninky a pořád bylo s kým. Nemusel jsem nikam jezdit, byl jsem víceméně na jednom místě, tam je to všechno kousek.”

Jak už bylo řečeno, v pyramidě se bude válčit o pěkné peníze, na nich ale Lengálovi tolik nezáleží. „Abych řekl pravdu, o peníze mi nejde. Jde jen o boj a vítězství. Peníze jsou jen třešnička na dortu.” První kolo se uskuteční již tuto sobotu v Ostravě v rámci turnaje Oktagon 54. Celou akci můžete sledovat na stránkách Oktagon.tv.

Zdroje:  Oktagon MMA , Fightlive.cz

Nejnovější články