Posledně kamarádsky pokecali, teď se pobijí o titul IAF. Budu na něj muset něco vymyslet, potřebuju vyhecovat, říká Krt

Posledně kamarádsky pokecali, teď se pobijí o titul IAF. Budu na něj muset něco vymyslet, potřebuju vyhecovat, říká Krt Steven Krt | zdroj: FOTO: Se svolením IAF

Vrcholem pátečního galavečera IAF 8 bude souboj o titul welterové divize. Navíc půjde o odvetu zápasu, jehož ukončení budilo dohady.

Nebudou se sice bít ve vyprodané O2 areně ani na obřím fotbalovém stadionu, přesto bude pro Františka Bočáně (3-2 v profi MMA) a Stevena Krta (3-2 v profi MMA) páteční duel na galavečeru IAF 8 speciální. Půjde o odvetu, tentokrát bude navíc v sázce pás šampiona organizace I Am Fighter ve váze do 77 kilogramů.

„Hodně lidí se mě ptá, jaké jsou moje cíle, čeho bych chtěl dosáhnout. A já odpovídám pořád stejně. Mým vrcholem je nejbližší titulový zápas,“  „Vždyť to je přece sen každého z nás, bojovat o pás. Nejraději bys takové zápasy měl pořád, ale uznávám, že Jon Jones nebo Floyd Mayweather nejsem. Ale pro mě je páteční duel vážně vrchol kariéry. Neberu to jako nějaký přechodný stupínek pro moje další ambice,“ dodává 27letý sympaťák ze Sokolova.

Do bojovnické kariéry se naplno pustil vinou osudu. „Během covidu mě před dvěma lety vyhodili z práce, protože jsem byl na své pozici (obchodní zástupce) nejmladší a měl odpracováno nejméně. A vlastně ze dne na den jsem se stal zápasníkem a trenérem na plný úvazek, protože tady v Sokolově máme Ultimate CrossGym, kde se věnujeme i boxu. Do toho navíc trénuji také ve Falcons MMA Sokolov.“

Jelikož na turnaji IAF 8 bude v Sokolově bojovat řada domácích bijců, pochopitelně se do příprav sám aktivně zapojuje. Vyhlíží také rivalitu s bojovníky z nedalekého lázeňského letoviska. „Budou tady kluci od nás ale i z karlovarské Alphy, takže už proběhlo trochu toho hecování, ale všichni se těšíme. Kdo je lepší? My jsme tvrdší, jich je zase více a …. A je jich více.“

Jak sám přiznává, podobné hecování má rád. A občas i trošku té zlosti. „Budu muset něco na Frantu vymyslet. Když jsme měli oba zápas proti jiným soupeřům na IAF 5, tak jsme se po vážení potkali v restauraci u hamburgeru a kecali jako dva kámoši. Já se potřebuji trošku vyhecovat, ale s Frantou je to těžké, je to hodný kluk, takový tišší, moc toho nenamluví, i když teda na tom jídle ukecaný byl. Uvidíme, jestli se něco nestane ve čtvrtek na váze,“ přidává potutelně.

Ačkoliv se trošku v posledních dnech trápí se shazováním, dobrá nálada ho neopouští. Jak je to možné? Přitom, kdo alespoň trochu přičuchl k bojovým sportům, tak ví, jak náladoví umí zápasníci v posledních dnech před vážení být. Kde je zakopané tajemství Stevenovy pohody?

„Jak se ventiluji? Máme obrovskou zahradu. Rád zahradničím, starám se o vše, co je potřeba, aby zahrádka vypadala hezky. Mám čtyřletého synka, který se mnou jede i teď na trénink, s manželkou navíc čekáme dalšího kluka,“ .

Také cítí formu. S Bočáněm se měl utkat už ve dvou termínech, jenže poprvé si potrhal šlachy v prstu na ruce, napodruhé se galavečer IAF posunul. A tak náhle počítá Krt desetiměsíční zápasovou pauzu. „V tom má Franta trošku výhodu, hlavně jeho poslední zápas na RFA proti Alexandru Butenkovi byl fakt povedený, zatím jasně jeho nejlepší, co jsem viděl. I když prohrál, určitě má zápasovou formu, já se zase ale cítím skvěle z přípravy, takže to bude určitě parádní zápas.“

Sokolovský bijec by se jistě nezlobil, kdyby trval stejně dlouho jako jejich první setkání, ale chtěl by jiný výsledek. Na IAF 3 totiž s Bočáněm prohrál už po třiceti vteřinách. „Vlastně trefil jeden úder a rozhodčí to ukončil tak trochu na amatéry, předčasně. Chtěl jsem i podávat protest, ale nakonec jsem si řekl, že co se stalo, stalo se. Bylo to kontroverzní a myslím, že ani Frantu to vítězství nemohlo těšit. I z tak krátkého duelu se ale dá poučit, ostatně uvidíte v pátek,“ přidá trochu tajemně.

Je jasné, že stejně jako jeho českobudějovický soupeř chce být Krt prvním šampionem IAF ve welterové váze. A že ve své hlavě se vidí s pásem. Co dál? Přehnaně velké ambice už nemá.

„Když to vezmu kolem a kolem, na UFC už jsem trochu starý, to jsem už prošvihl. (pousměje se) Ale takové KSW a jeden, nebo dva zápasy tam? To by byl sen. A nemuselo by to být ani na fotbalovém stadionu pro padesát tisíc lidí. Tak velké oči nemám. Stačil by mi jakýkoliv jejich event. Mimochodem, to Colosseum 2, to byla fakt velká bomba, za mě je KSW stále jasnou evropskou jedničkou.“

Opravdu? „Jistě, Oktagon to dělá dobře, naplní O2 Arenu, ale na KSW přijde čtyřikrát tolik lidí. A víš proč? Protože to staví na svých domácích borcích. Oktagon je více a více multinárodní, ale proč by měli Češi či Slováci chodit na cizince? Upřímně na Kincl vs. Vémola 2 mě zajímaly tři, čtyři zápasy. A kvůli tomu bych si lístek fakt nekoupil. Chybí mi více té konfrontace českých a slovenských bijců mezi sebou nebo s borci ze zahraničí,“ nabízí svůj pohled na tyto dvě organizace.

„V tomto ohledu se mi líbí, jak to dělá IAF, opravdu, nejen proto, že zde zápasím. Ale dává šanci českým a slovenským borcům, vyzápasit se, snaží se je podpořit, když to jen trošku jde. Jako třeba teď Viktor Červinský, mladá puška, která udělala skvělý zápas doma v Říčanech, bude už v Sokolově a touží po titulu ve welteru, tedy věřím, že po souboji se mnou,“ pokračuje.

A následně doplní: „Když už jsme u těch ambic, tak proč třeba nedržet pásy IAF ve dvou vahách? Vedle Viktora chce titul ve welteru i Frederico Komuenha, který ale zatím v této váze nezápasil. Tak uvidíme, třeba ani nebude a potkáme se ve střední.“

Že se v ní pohybuje také David Hošek? „Z toho úplně radost nemám. Pokud by o případný pás bojoval David, tak do toho bych nešel. Známe se, jsme kamarádi, poslední dobou často jezdíme do RPG, kde spolu trénujeme. S ním bych úplně zápasit nechtěl,“ zakončuje toto téma důrazně.

Ostatně, stále platí to, co zaznělo v úvodu. Nejdříve pátek, sokolovská sportovní hala a titulový souboj Krt vs. Bočáň. Pak mohou oba plánovat dál. Pokud chcete jejich zápas vidět osobně, lístky jsou stále k dispozici v prodejní síti Ticketportal.

Zdroje:  Tisková zpráva IAF

Nejnovější články