Sobotní PML 6 nabídne bitvu o evropského šampiona WMC. Do zápasu jdou Mandinec, Chochlíková, Hromek a mnoho dalších

Sobotní PML 6 nabídne bitvu o evropského šampiona WMC. Do zápasu jdou Mandinec, Chochlíková, Hromek a mnoho dalších Hlavním zápasem PML 6 bude bitva o titul WMC mezi Italem Ferreirou a Lukášem Mandincem | zdroj: FOTO: PML - Professional Muaythai League

Organizace PML tentokrát rozbije tábor v domácím Trenčíně, kde uspořádá v pořadí již šestý turnaj. Na akci s podtitulem Homecoming samozřejmě nebudou chybět známé tváře.

Turnaj zdobí zápas o titul evropského šampiona WMC. O něj zabojuje domácí Lukáš Mandinec, který již získal národní a interkontinentální titul, takže by se mu do sbírky hodil i evropský pás. Organizace WMC mu jako soupeře vybrala Alejandra Ferreira, jenž bude bojovat za Španělsko. Mandinec se těší především na podporu svých fanoušků. “Ta atmosféra je strašně super, opravdu je znát, že je to doma, lidé to hecují,” řekl v rozhovoru pro PML. V ringu spoléhá především na perfektní klinč, sílu a kondici, takže nemá problém uštvat i o něco techničtější soupeře. A to by mohlo na Španěla platit.

Pozornost přitahuje také Monika Chochlíková. “Volcano” bude chtít sežehnout tureckou bojovnici Tugbanur Kivrak. Juniorská mistryně světa organizace WAKO už má na kontě více než 200 zápasů. Vítězství nad Chochlíkovou by ji hodně posunulo, už jen díky tomu, že slovenská hvězda v minulém roce ovládla Světové hry. “Je to pro ni obrovská šance se zviditelnit, protože ne každý mě v thajském boxu porazil, naposledy v roce 2019. A to byla IFMA, takže amatéři. V profi si ani nepamatuju, kdy jsem prohrála. Takže kdyby mě porazila, tak by extrémně vyletěla,” uvědomuje si Chochlíková. Tím se ale rozhodně nechce nechat svázat. “Já si na ten zápas věřím, jakože celkem dost.”

Pravidla thajského boxu si osvěží také Daniel Hromek, který poslední dobou zkouší štěstí v MMA. Ale jak sám přiznává, thajský box je pro něj srdeční záležitost. V PML se naposledy střetl s Pavlem Šachem. “Byl to takový souboj stylů, on v těch zápasech víc boxuje, tlačí to přes K-1, já jsem spíš thaiboxer, svazuju do klinčů a tak dále. Čekal jsem, že mě bude lépe trefovat, ale asi jsem měl dobré oko.” zavzpomínal na poslední fight. Je přesvědčen, že se mu zadaří i v sobotu proti Janu Blažkovi. Na zápas nic speciálního nechystá, byť si v hlavě promítá konkrétní vizualizaci. “Taktika se určí až začátkem zápasu.” A pokud zvítězí, chce se posunout na pozici titulového vyzyvatele, už nyní předpokládá, že by se mohl utkat s Ondřejem Malinou, který je horkým aspirantem na volný titul ve váze do 80 kg.

Do bitvy se chystá i talentovaný Juraj Tutura známý pod přezdívkou “Bigfoot”. V PML se představí vůbec poprvé, prověří ho Chorvat Ivan Brankovič. “Těším se hlavně na ty velké rukavice, že konečně ukážu techniku,” řekl a vysvětlil, že se s velkými rukavicemi snižuje riziko, že soupeř trefí lucky punch. “V malých navíc můžu špatně trefit, měl jsem i zlomenou ruku a vykloubené prsty. Jsou z toho podle mě zbytečná zranění. V mém mladém věku bych toho chtěl odzápasit co nejvíc, takže proto bych se zatím raději mároval ve velkých.” Tutura přiznal, že soupeře příliš nestudoval. “Akorát vím, že budu připravený. Budu jako voda, budu se snažit přizpůsobit a využít každou jeho chybu, abych ho potrestal.”

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený PML (@pml_mt)

Turnaj PML 6 nicméně nabídne mnohem víc, celkem uvidíte 12 zápasů. Dva první navíc můžete sledovat zcela zdarma na Youtube. Zbylé poběží v přímém přenosu na platformě Oktagon.tv, akce začíná v sobotu v 17:30.

Zdroje:  PML - YouTube

Nejnovější články