The Ring 10: Tvrdé KO i dvě překvapivé remízy. Jeden z vítězů pospíchal do porodnice

The Ring 10: Tvrdé KO i dvě překvapivé remízy. Jeden z vítězů pospíchal do porodnice Jan Juříček vs. Bernard Plavec na The Ring 10 v Brně | zdroj: FOTO: Se svolením Patron Boxing a Fusion Fight League

Fantastickou kulisu měl společný event Patron Boxing a Fusion Fight League pod názvem The Ring 10. V brněnském Boby Centru si přišel na své každý milovník postojových disciplín.

Ráz celému eventu dali Mikro ProkešMikem Juříkem. Prvně jmenovaný domácí borec vyhrál hladce 3-0 na body, jeho soupeř mu ale nedal absolutně nic zadarmo. Ve chvíli, kdy mířil na druhou i třetí pauzu, to vypadalo, že zápas zabalí. Nezabalil. A zabojoval! 

Další knockoutový triumf zapsal domácí miláček Jan Polák (6-0, 6 KO). S gruzínským čahounem Valerijem Gojiašvilim se chvíli přetahoval, chvíli hledal cestu, jak na něj. Nakonec ji ale našel a zaplněná aréna bouřila, když trenér hostujícího boxera nakonec hodil ve třetím kole do ringu ručník.

Kulise neubrala ani následná kickboxerská štípačka mezi vítězným 17letým „Italským hřebcem“ Filippem Marchesinim a o tři roky starším českobudějovickým Michaelem Pakižem. Tři kola tvrdé bitvy, ve které oba nechali maximum a po níž bude poraženého pár dní pořádně bolet levé stehno.

FILIPPO MARCHESINI vs. Michael „Farang“ Pakiž Filippo Marchesini vs. Michael „Farang“ Pakiž | zdroj: FOTO: Se svolením Patron Boxing a Fusion Fight League

Zdeněk Marel byl prvním, kdo se na The Ring 10 představil z pozice náhradníka. Nezklamal. Opět ukázal svoji buldočí povahu, přidal také boxerské dovednosti. Na domácího Patrika Fialu to ale nestačilo. Zástupce Brněnské Boxárny předvedl možná nejlepší výkon profesionální kariéry a v závěru čtvrtého kola ukončil demolici mosteckého bijce ringový. Dle subjektivního pohledu naprosto správně, v rohu poraženého ale měli pochopitelně výrazně odlišný názor.

Až chirurgicky přesný výkon předvedl Ukrajinec Timur Didiajev. Zástupce pražského TKBC domácího Tomáše Němečka rozebral. Od chvíle, kdy jej chytil levým hákem, dominoval až děsivě chladným způsobem. A zápas v druhém kole ukončil svojí pravačkou.

Na konci roku v Bratislavě v očekávaném souboji s Máriem Zábojníkem tvrdě narazil. Doma, před svými fanoušky, kamarády a také rodinou ale začal Milan Procházka psát další vítěznou sérii. Zaza Amiridze hodně rychle pochopil, že ani třetí výlet do České republiky mu triumf a slávu nezajistí a v pauze mezi prvním a druhým kolem souboj odpískal. Procházka se tak může chystat na očekávanou bitvu o Brno s Pavlem Albrechtem, kterou ale za měsíc uvidí Ústí nad Labem.

Celé dva dny působil Viliam Tankó extrémně sebevědomě a poklidně. Dokonce se v košili nechal i tejpovat. Ovšem Konstantine Jangavadze, poslední do party Gruzínců, potvrdil papírové předpoklady. Kromě toho, že byl výrazně větší než slovenská hvězda, také uměl boxovat. 

Slovenský poslanec tak ve svém čtvrtém profesionálním duelu kariéry konečně dostal zkoušku, kterou potřeboval. Tvrdou, šestikolovou, kdy se soupeř nepřišel jen zúčastnit, ale chce uspět. Respektive má zbraně pro to uspět. Tankó sice nakonec vyhrál, poprvé ale šel všechna kola. A přitom tak pospíchal: „Ještě jednu otázku. a pak musím jít. Omlouvám se, ale vypadá to, že manželka bude brzo rodit.“ 

„Zlato, jedu za tebou!“ dodal následně za aplausu haly ještě do kamery a vyrazil směr Slovensko. A my mu přejeme, aby vše dopadlo nejlépe, jak má.

Ale zpět do Brna. Dvojice Erik BreitRoman Kučera žádné osobní myšlenky v ringu neměla. A jejich šlágr dle pravidel thajského boxu nabídl devět minut špičkového sportovního výkonu od obou. Bitvu nakonec pro sebe v očích bodových rozhodl prvně jmenovaný především díky „loktové show“ v posledním kole. 

Nečekané drama se zrodilo v následném boxerském klání mezi favorizovaným Tomášem Bezvodou a Alešem Makovcem. Ten šel do zápasu také z pozice náhradníka, ovšem s vizí, že chce šokovat celou boxerskou obec v Česku a na Slovensku. A hle, ono se mu to povedlo, byť nakonec ne výsledkem.

Výkon předvedl rodák z Tábora skvělý. Jen v prvním kole se nechal zatlačit do provazů a sypat do sebe obávané Bezvodovy bomby. Jenže většinu pochytal do krytu a od druhého kola začal daleko více pracovat. A ve chvíli, kdy si v závěru tohoto dějství o jeho čelo zlomil favorit kůstky v pravé ruce, začala válka. Znojemský bijec předvedl obrovskou bojovnost, jeho rival pak pod rukami Pavla Polakoviče obrovský progres. Výsledek? Remíza po šesti kolech.

Vlastně od poloviny prvního kola bylo naopak zřejmé, že smírem neskončí hlavní předzápas večera. Showman Jan „Yuri“ Juříček poslal dalšího z náhradníků – Bernarda Plavce – už v prvním kole do počítání. Ten se sice do souboje vrátil, ale ve třetím si došel po další chybičce v obraně pro drtivé KO. Z ringu naštěstí odešel po svých a jen s velkým osobním zklamáním (nemá k němu důvod, předvedl kvalitní výkon), Juříček ale opět ukázal skvělou formu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Patron Boxing (@patronboxing)

Pochybnosti vzbudil výsledek hlavního zápasu večera. Deset kol o titul v super velterové váze mezi šampionem Patrikem Balážem a vyzyvatelem Milanem Ganoškou nabídlo špičkový evropský box. Po vyrovnané první polovině z deseti vypsaných kol to ale vypadalo, že iniciativu převzal obhájce titulu. Navíc Ganoška čtyřikrát chyboval, když mu vypadl po úderu soupeře chránič zubů, a přišel za to v sedmém a desátém kole o bod. A zdálo se, že tím i případný úspěch. Ale…

První z bodových viděl souboj i tak remízově 95-95. Druhý viděl vyhrát Ganošku v poměru 97-92. A třetí Baláže 98-91. Výsledkem tak byla remíza, takže pás tak dál zůstává v držení Baláže. Oba se hned v ringu domluvili na odvetě, která by měla být v zájmu i promotérů a ČUBP. Uvidíme, zda na ni dojde. A zda v této váze. Přece jen, fakt, že Baláž podvážil o 1,8 kilo v titulové bitvě, jasně naznačuje, že do super velteru prostě nepatří.

Milan Ganoška a Patrik Baláž Titulový souboj mezi Milanem Ganoškou a Patrikem Balážem skončil remízou | zdroj: FOTO: Se svolením Patron Boxing

Jak tento příběh dopadne, se teprve uvidí, domácí profesionální boxerská sezona je ale tímto oficiálně otevřena.

VÝSLEDKY THE RING 10

Velterová váha, box, 4x3 minuty: Mirko Prokeš (3-0, 1 KO) vs. Mike Juřík (7-10, 6 KO)

Vítěz: Prokeš 3:0 na body

Super velterová váha, box 6x3 minuty: Jan Polák (6-0, 6 KO) vs. Valerij Gojiašvili (Gruzie, 5-10-2, 2 KO)

Vítěz: Polák 3. kolo TKO

Váha do 71 kg, K-1, 3x3 minuty: Filippo Marchesini vs. Michael „Farang“ Pakiž

Vítěz: Marchesini 3-0 na body

Super střední váha, box, 6x3 minuty: Zdeněk Marek (2-1-1, 2 KO) vs. Patrik Fiala (8-4-2, 5 KO) –

Vítěz: Fiala 4. kolo TKO

Váha do 71 kg, K-1, 3x3 minuty: Tomáš Němeček vs. Timur Didiajev (Ukrajina) –

Vítěz: Didiajev 2. kolo TKO

Super velterová váha, box 4x3 minuty: Milan Procházka (7-5, 5 KO) vs. Zaza Amiridze (Gruzie, 11-28-2, 9 KO)

Vítěz: Procházka 1. kolo RTD

Velterová váha, box, 4x3 minuty: Viliam Tankó (4-0, 3 KO) vs. Konstantine Jangavadze (Gruzie, 7-36-4, 2 KO)

Vítěz: Tankó 3-0 na body

Váha do 65 kg, Muaythai, 3x3 minuty: Erik Breit vs. Roman Kučera (SVK)

Vítěz: Breit 3-0 na body

Catchweight do 81 kg, box, 6x3 minuty: Aleš Makovec (4-2-1, 2 KO) vs. Tomáš Bezvoda (15-24-1, 10 KO)

REMÍZA

Catchweight do 83 kg, Muaythai: JAN JUŘÍČEK vs. Bernard Plavec

Vítěz: Juříček 2. kolo KO

Super velterová váha, box, 10x3 minuty: Patrik Baláž (10-4-1, 4 KO) vs. Milan Ganoška (5-2-3, 3 KO)

REMÍZA

Zdroje:  Tisková zpráva Patron boxing

Nejnovější články