Velká sešlost na TATAMY se blíží, do Brna se sjedou stovky milovníků grapplingu

Velká sešlost na TATAMY se blíží, do Brna se sjedou stovky milovníků grapplingu Turnaj TATAMY v Brně | zdroj: FOTO: Se svolením TATAMY

Brno se pomalu ale jistě stává mekkou evropského grapplingu, na zaří tam plánují obří turnaj TATAMY 2.

Na historicky první grapplingový turnaj organizace TATAMY BJJ se může už jen vzpomínat. Premiéra proběhla v červnu, nyní se už ladí program na druhý díl, který se stane skutečností 10. září. Boje proběhnou na stejném místě, tedy v bohunickém Kampusu v Brně. 

První částí dne bude opět nabité GALA, kde se utká 16 zápasníků v pyramidě do 88 kilogramů o titul šampiona TATAMY, pás a finanční odměnu. Mezi nimi najdeme například i mladý slovenský talent – Štefana Vadoviče nebo v Česku známého brownbelta Juru Závodného. Ze zahraničních borců stojí za zmínku například polský veterán UFC Marcin Bandel. Další borci, kteří obsazují přední příčky na evropských turnajích přijedou z Velké Británie, Německa a Rakouska.

„V OPEN turnaji, který je otevřený pro zápasníky všech váhových a výkonnostních kategorií, se předpokládá účast 300 zápasníků, což je v současných podmínkách prakticky strop. Při vyšších počtech by se nám turnaj protáhl až do večerních hodin,“ říkají zakladatelé TATAMY BJJ Jakub Farář a Lukáš Nezdařil.

První turnaj přinesl zkušenosti a poznání, která se dají do dalších akcí vylepšovat. Organizátoři tvrdí, že nejdůležitější je pro ně s každým dalším turnajem zvyšovat úroveň jak po straně organizátorské, tak i zápasnické. 

 

Před TATAMY BJJ je spousta výzev. Jednou z nich je oddělení GALA a OPEN do dvou samostatných akcí a termínů. V OPENu to uvolní kapacitu o minimálně dvě hodiny turnaje a může přijet více zápasníků. GALA se bude moci přesunout do divácky přívětivějších prostor. To umožní udělat opravdovou show i pro širokou veřejnost. “Naším dlouhodobým cílem je pozvednout české BJJ a to například právě tím, že dáme českým a slovenským klukům a holkám možnost zápasit s evropskou elitou na domácí půdě na GALA turnajích. Plánujeme i turnaje pro děti a další akce,“ mají vizi Farář a Nezdařil. 

Září naváže na červen. V Brně byl k vidění GALA turnaj do 77 kg, kde se o titul šampiona, pás a finanční odměnu v hodnotě 10 000 Kč utkalo 16 borců z Česka, Slovenska, Polska, Belgie, Švédska, Bulharska, Estonska či Maďarska. Vítězem se stal elitní domácí borec a hvězda českého grapplingu Jan Stach, který si tak spravil chuť po neúspěšném mistrovství Evropy ADCC Trials.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený TATAMY (@tatamy_bjj)

V OPEN turnaji startovalo přes 250 zápasníků a zápasnic, kolem 90 % z nich přijelo z různých koutů Česka a Slovenska. Každý, kdo měl v kategorii alespoň 4 další zápasníky, absolvoval minimálně 4 zápasy. “Tento formát turnaje byl v Česku poprvé a setkali jsme se se spoustou pozitivních ohlasů. Neusínáme ale na vavřínech, jsme si vědomi chybiček a makáme na tom, aby TATAMY 2 bylo zase o kus lepší,“ mají odhodlání organizátoři. Podaří se jim 10. září posunout laťku zase o kousek výš?

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články