Viktor Pešta by se rád postavil Vémolovi: "Kvůli němu bych shodil"

Viktor Pešta by se rád postavil Vémolovi: "Kvůli němu bych shodil" zdroj: Figure Keeper

Oba dva si prošli nejslavnější soutěží UFC, oba dva jsou už legendamiy české MMA, oba dva mají rádi výzvy, ovšem proti sobě se nikdy nepostavili.

Karlos Vémola a Viktor Pešta. O jejich střetu se nikdy moc nemluvilo, protože jsou každý z jiné váhové kategorie, teď by ale mohla přijít změna. Pešta se nechal slyšet, že by byl ochotný jít kvůli tomuto duelu s váhou dolů.

“To je zápas, který by mě donutil shodit, kvůli němu bych to dal. On vyzývá lidi o váhovku níž. Vyzývá rappery, zpěváky, ale mě ne. Myslím si, že moc dobře ví, proč to děla,” prozradil pro Sport.cz Pešta. Ten momentálně váží 108 kilo (těžká váha) a pro středně těžkou váhu by se musel dostat do rozmezí 84-93. “Cvičně jsem si zkoušel shazovat, když jsem byl bez zápasu, dostal jsem se na 103 kilo, pak by to mělo jít už celkem snadno. Pro mě je přechod do polotěžké váhy zajímavý proto, protože na domácí scéně jsou zajímaví soupeři, to je hlavní důvod. Nutriční trenéří mi řekli, že bych měl shodit, že by to nemusel být problém,” dodal Pešta.

Pokud by chtěl Vémolu vyzvat, musel by to řešit přes promotéry Oktagonu, kde je Karlos upsaný. Ondřej Novotný, majitel organizace, potvrdil nezávaznou komunikaci a také řekl: “Nemyslím si, že je tento zápas nesmysl, jsem rád, že Viktor uvažuje o změně váhy, zaplaťpánbůh, že to přislo, i když to už mohlo být před dvěma lety. K tomu zápasu se zatím nijak nestavím, nikdo si o něj neřekl. Všechno se může stát, ale určitě bych Viktorovi nenabídl smlouvu jen na jeden zápas, pak je tu také Karlosova kariéra, co on na to. Chtíčů je moc, vím o této možnosti, ale to je nyní celé.”

Sám Vémola vydal k celé situaci dlouhé prohlášení a nestaví se k tomuto duelu zrovna dvakrát kladně. “Ať se Viktor Pešta nechává slyšet, jak chce. Ať si tohle nejdřív zaslouží. Pokud já vím, on má v 93 nula zápasů, nula vítězství, nula remíz, takže kdo je Viktor Pešta? Až přijde do 93 a porazí třeba Miloše Petráška, Honzu Gottvalda, Attilu Végha nebo někoho, kdo stojí za to, tak nad tím začnu přemýšlet a bude to pro mě možná i soupeř. V sobotu zápasil s někým, ani nevím, jak se jmenuje. Přivezli mu nějakou oběť z Chorvatska. Ať si šlape kariéru svojí cestou, až se k tomu propracuje a bude moci zápasit s champem, tak ať přijde. Všichni jsme warrioři. Zapomeňte na to, když nějaký hejter říká, Pešta se bojí Vémoly a Vémola se bojí Pešty. My se nebojíme nikoho, Pešta se nebojí nikoho, to samé Muradov, a já se taky nebojím nikoho. Jdeme zápasit s kýmkoliv. Od toho je zde náš trenér, aby nám řekl, teď na to ještě nemáš, jsi nemocný, nejsi ještě připravený. Poslouchám trenéry, tím se řídím, rozhodně ne tím, co říkají fanoušci. V životě jsem se nikdy před nikým neschoval, naopak se tlačím tam, kde je špička. Chtěl jsem zápasit s Princem, protože porazil dva naše kluky. Narval jsem se do Oktagonu, tam je špička. Ve smlouvě mám, že když bude chtít přijít Kincl, umožní mu to. Až se Pešta vypracuje, že bude nějaká challenge, přijmu ji taky.”

Aby článek zůstal objektivní přidáváme také prohlášení Peštova trenéra Daniela Bartáka. "Viktor s Vémolou, to by byl určitě jeden z největších fightů naší MMA historie. Dobře chápu Viktora, proč ho chce, a také Karlose, proč nemá zájem. Každého druhého, který se do něj naváží, by už dávno vyzval, tady si tak jistý v kramflecích už není. Dobře ví, že Viktor umí mnohem víc než jeho soupeři, které si vybírá. Tady by padla kosa na kámen. Na druhou stranu je otázka, jestli se za někým, kdo furt utíká a klade si podmínky, má cenu honit a vkládat do něj energii."

Zdroje:  Sport.cz

Nejnovější články