Bývalý šampion UFC vysvětluje podezřelou konverzaci s Trumpem. Vyděsila i jeho sponzory

18. 6. 2026 – 13:01 | UFC | Jakub Štěpánek |Diskuze:

Bývalý šampion UFC vysvětluje podezřelou konverzaci s Trumpem. Vyděsila i jeho sponzory
Dana White po boku Donalda Trumpa zdroj: Profimedia
Přidat mezi oblíbené zdroje na Googlu

Daniel Cormier se vyjádřil k zvláštním zprávám, které kolovaly po sociálních sítích.

Turnaj UFC Freedom 250 se vydařil, speciální akce na pozemcích kolem Bílého domu se opírá o nadšené reakce. Zároveň však nebyla nouze o kontroverzní momenty. Hromotluk Josh Hokit si vzal na paškál Michelle Obama, v rámci pozápasového rozhovoru na její adresu utrousil nemístnou poznámku. A zapomenout nesmíme na podezřelou diskuzi mezi Danielem Cormierem a Ericem Trumpem.

Po sociálních sítích totiž kolovaly zprávy z osobní konverzace, v nichž se prezidentův syn ptal, zda Cormier plánuje sázet na některé zápasy. Dále ho zajímalo, zda náhodou není některý z bojovníků zraněný a jestli vybrané duely nejsou zmanipulované. 

Trump se vůči konverzaci ohradil s tím, že se s komentátorem UFC nezná, zprávy označil jako podvrh. A nyní už máme k dispozici i obsáhlé vyjádření od Cormiera.

Bývalý šampion těžké váhy v rámci vlastního videa zdůraznil, že se stal obětí hackerského útoku. Blíže neznámý člověk se podle všeho zmocnil jeho účtu na platformě X, kde nasdílel vymyšlenou konverzaci.

„Naboural se mi na Twitter, zveřejnil to a zase smazal, protože si myslel, že tomu lidé uvěří. Nikdy bych nic podobného neudělal. Nikdy bych se nezapojil do takových rozhovorů. A už vůbec bych po takové konverzaci nešel na Twitter a nezveřejnil ji.“

Dále vysvětlil, že v posledních dnech měl problémy s přístupem ke svému účtu, situaci řešil přímo s platformou. Stále nemůže uvěřit, že tolik lidí příspěvku uvěřilo. „Nemyslím si, že by byl Eric Trump natolik hloupý, aby něco takového udělal… Ani mě nezná,“ dodal. 

 

Také zdůraznil, že by podobné jednání mohlo ohrozit jeho práci i rodinu, což je další důvod, proč podle něj muselo být na první pohled jasné, že šlo o falešnou konverzaci. Přesto musel situaci vysvětlovat svým sponzorům. „Stal se z toho problém. Ne s UFC, ale se sponzory. V posledních dnech jsem měl více rozhovorů se sponzory než za několik posledních let… Všichni se na to ptají.“

Závěrem pro jistotu ještě jednou zopakoval, že šlo o hackerský útok. Zdá se, že Cormier na zmíněný turnaj jen tak nezapomene.

Zdroje:  Daniel Cormier (YouTube)

Nejnovější články