Cejudo se zařadil mezi šampiony UFC ve dvou vahách

Cejudo se zařadil mezi šampiony UFC ve dvou vahách

Sice to vypadalo nejdřív hodně bledě, ale nakonec Henry Cejudo Marlona Moraese udolal.

Hlavní zápas večera nabídl ještě větší drama než kdokoliv očekával. UFC 238, které se odehrálo v Chicagu splnilo a dost možná i předčilo roli, kterou měla splnit hlavní karta. A titulový "main fight" dvakrát tolik. Henry Cejudo a Marlon Moraes ukázali kouzlo MMA a především UFC.

Zápas začal vlažně a bylo vidět, že oba dva borci moc dobře ví, o co bojují. Nakonec vyšší Moraes začal útočit a Cejudo ne a ne přijít na to, jak prolomit jeho obranu. Dlouhé ruce dopadaly na jeho tvář a těžko se bránil lowkickům, které je střídaly. Jeho levá noha dostávala hodně zabrat. Jediné, co se Cejudovi za první kolo povedlo byl úspěšný takedown. Henry Cejudo Henry Cejudo - Marlon Moraes, UFC 238

Ve druhém Moraes přidal i roundkicky, ale ty už mu Henry sklepávala dolů. Navíc dokázal být agresivnější a začal Marlonovi chodit o dost víc do těla. Změnil postoj na pravou nohu a v tu chvíli se role otočily. Zvedák, koleno a jaby. Cejudo přišel Moraesovi na kobylku. 30 sekund před koncem druhého kola mu dal další tři přesná kolena.  Moraes s vypětím sil přežil, ale jeho obličej a výraz dokazovali, že od úplného konce nemá daleko. Ve třetím kole už byl v absolutní obraně a když Cejudo přidal ještě lokty, tak 9 vteřin před koncem zápasu kapituloval.

Henry Cejudo Henry Cejudo - Marlon Moraes, UFC 238

Henry Cejudo se tak zařadil k trojici Conor McGregor, Daniel Cormier a Amanda Nunes, teprve čtvrtý fighter v historii, co získal titul ve dvou vahách. A co víc, hned po zápase prohlásil, že se chce jako první člověk pokusit o titul ve třetí váze, pérové. My v redakci jsme na vážkách, jestli je to zvládnutelné, ale v UFC se může stát cokoliv. 

Na pozápasové tiskové konferenci si Moraes po oslavných proslovech Cejuda sypal popel na hlavu. "Prohrál jsem si to sám," řekl. "Měli jsme nějaké plány, taktiku a já to nedodržel.  Pustil jsem si ho k tělu a to byla ta největší chyba, před kterou mě varovali trenéři.  Já to bohužel provedl a tvrdě jsem za to zaplatil."

Zdroje:  tisková zpráva