Jak vidí souboj Procházka vs. Teixeira šéf UFC?

Jak vidí souboj Procházka vs. Teixeira šéf UFC? Jiří Procházka před titulovou bitvou s Teixeirou na UFC 275 | zdroj: Profimedia

Šéf UFC Dana White sice do Singapuru nedorazí, protože bude se synem oslavovat jeho 21. narozeniny, alespoň ale nabídl svůj pohled na souboj o titul polotěžké váhy.

Zatímco v našich očích je Jiří Procházka dostatečně zkušený, vždyť má na kontě 32 profesionálních zápasů, pro některé zámořské fanoušky a novináře tomu tak zřejmě není a překvapuje je, že dostal titulovou šanci hned ve svém 3. zápase pod hlavičkou UFC. Dana White má pro ně však jasný vzkaz:

"Těžko o tom chlapovi říkat, že je neprověřený. Je to číslo 2 na světě. Má 23 finišů v 1. kolech, sérii 12 vítězství v řadě, 96% podíl ukončení. Myslím, že ten chlapík je prověřený dost. Otázkou je, jak se zachová pod světly reflektorů, ve svém prvním velkém turnaji v UFC a o titul. Jestli je něco, co o něm nevíme, tak je to asi tohle," myslí si šéf UFC. Teixeira už podle něj zažil všechno a je na pozornost zvyklý, nervy tedy mít nebude.

White také vyzdvihl, že půjde o stylisticky velmi zajímavý souboj.

"Glover má v rukách velkou sílu, knockoutoval už řadu lidí, ale umím si představit, že v tomhle zápase se to bude snažit dostat na zem jak nejrychleji to jen půjde," myslí si White.

"Otázkou je, jestli to Jiří rozjede, poradí si Glover se vším tím bitím, co od něj asi dostane v postoji? A další velká otázka je, jestli to Jiří zvládne udržet na nohách, pokud to bude Glover chtít vzít na zem? Můžete předpokládat, že to tam zvládne strhnout kdykoliv bude chtít. A když to udělá, odolá Jiří jeho submisím nebo jeho ground and pound (úderům na zemi - pozn. red)?" 

Odpovědi na všechny otázky se dozvíme už v neděli ráno. Titulová bitva Teixeira vs. Procházka přijde na řadu pravděpodobně okolo 6. hodiny našeho času. Určitě se ale vyplatí si trochu přivstat, "předskokanky" budou totiž dělat například Valentina Shevchenko, která bude svůj titul bránit už posedmé. Tentokrát ji o něj bude chtít připravit Brazilka Taila Santos. A čeká nás také odveta nezapomenutelného zápasu mezi Weili Zhang a Joannou Jedrzejczyk. Tentokrát "jen" na 3 kola, o to v rychlejším tempu nejspíš bude probíhat.

Zdroje:  Yahoo Sports , ESPN , youtube - mma underground

Nejnovější články