Jiří Procházka už zná datum svého prvního zápasu v UFC!

Jiří Procházka už zná datum svého prvního zápasu v UFC! zdroj: O2 TV Sport

Již zanedlouho se Jiří Procházka ve svém UFC debutu utká s ostříleným Volkanem Oezdemirem.

Čekání je u konce. UFC oznámilo, že dlouho očekávaný souboj mezi Jiřím Procházkou a Volkanem Oezdemirem se uskuteční v rámci turnaje UFC 251, který se koná 11. července.

Jiřího Procházku čeká jeho první zápas v UFC a rozhodně si nevybral snadného soupeře. Volkan Oezdemir je zkušeným borcem, který má v UFC 8 zápasů, z toho 5 jich dokázal vyhrát. Dokázal porazit Ovince Saint Preuxe, Mishu Cirkunova, Jimiho Manuwu, Ilira Latifiho a v zatím posledním zápase vyhrál poměrně kontroverzně na split decision i proti Aleksandaru Rakićovi. Dokonce si proti Danielu Cormierovi zabojoval i o šampionský titul, ale Cormier Oezdemirovi žádné překvapení nedovolil a ve druhém kole zápas ukončil na TKO. Jeho další prohry byly proti Anthonymu Smithovi a těsně prohrál i s Dominickem Reyesem.

Oezdemir si v současné době drží sedmou příčku v polotěžké váze a případná výhra Jiřího Procházky by tak českého bojovníka vystřelila na špičku polotěžké divize v UFC.

Jiří Procházka je bývalým šampionem v japonské organizace RIZIN FC, kde minulý rok ukořistil šampionský titul Muhammedovi Lawalovi, kterého krásně profesorsky rozebral a ve třetím kole knockoutoval, čímž mu oplatil porážku z roku 2015.

Jiří svůj titul dvakrát obhájil, poprvé proti Brazilci Fábiovi Maldonadovi, kterého svými údery poslal spát na konci druhé minuty prvního kola a podruhé proti veteránovi UFC, C.B. Dollowayovi, kterého zvládl rovněž knockoutovat do dvou minut. Poté se „Český samuraj“ s RIZINEM rozloučil a podepsal smlouvu s UFC.

Procházkovi se od předního reportéra ESPN Bretta Okamota dostalo na twitteru pěkného uvítání a vyzdvihl především jeho úctyhodné skóre 23 knockoutů ze 26 zápasů. Za takovou statistiku se v UFC opravdu nemusí stydět. Jestli to bude na světovou špičku stačit se sice teprve ukáže, my však pevně věříme, že Jiří v UFC ukáže svoje BJPéčka, a že v červenci dosáhne vítězství.

Celý turnaj se bude odehrávat na ostrově Yas Island v Abú Dhabí, takže díky jen dvouhodinovému časovému posunu bude fandění o dost příjemnější.

Zdroje:  Twitter Brett Okamoto

Nejnovější články