José Aldo promluvil o své budoucnosti, možností je pokračování v boxu, UFC ale zůstává prioritou

José Aldo promluvil o své budoucnosti, možností je pokračování v boxu, UFC ale zůstává prioritou Legenda, jeden z nejlepších bojovníků v historii MMA – José Aldo. | zdroj: Profimedia

Brazilský veterán se po dlouhé pauze vrátil do oktagonu jako znovuzrozený a neskrývá svůj cíl stát se znovu šampionem, aktuálně ale čeká, zda se podaří dohodnout novou smlouvu s UFC.

 

Bylo to pro mnohé fanoušky nemilé překvapení, když legendární Jose Aldo na podzim roku 2022 po prohře s Merabem Dvalishvilim ukončil MMA kariéru, přestože mu ve smlouvě zbýval ještě jeden zápas. Letos překvapil naopak pozitivně, když bylo oznámeno, že se přece jen vrátí. Comeback proběhl na nedávném UFC 302 v Riu de Janeiru, kde před domácím publikem na body jasně přejel Jonathana Martineze.

"Ukázal jsem, že jsem kompletní bojovník, že mám ještě hodně co nabídnout," prohlásil někdejší šampion pérové váhy v pořadu The MMA Hour. Vítězstvím si totiž zajistil skvělou pozici pro vyjednávání o nové smlouvě. Jeho cílem prý nikdy nebylo se ze závazků vůči UFC vyvázat, od MMA si prostě jen potřeboval odpočinout a najít ztracenou motivaci. "Bylo to fyzicky i psychicky náročné období. Měl jsem pocit, že jsem dosáhl vrcholu a potřeboval jsem čas na zotavení a přehodnocení svých priorit,“ přiznal. Pauza mu podle jeho slov pomohla obnovit vášeň pro boj a přinést nový elán do tréninků.

Teď tedy probíhají jednání s UFC, Aldo je prý nechává na svém trenérovi, ale veřejně hlásí, že mu nejde o peníze, hlavním cílem je znovu zabojovat o pás šampiona. O nabídky nemá samozřejmě nouzi ani od jiných promotérů a organizací. Po dočasném konci kariéry se koneckonců věnoval boxu, kde se mu nevedlo vůbec špatně a měl mít dokonce zápas na očekávané akci Mike Tyson vs. Jake Paul, ale odmítl. "Musel jsem udělat krok zpátky a počkat, co mi nabídne UFC, protože zápasit tam byl vždycky můj sen a starali se o mě dobře."

Příběh brazilské legendy, která se ani přes prohry nevzdává svého snu a snaží se znovu získat titul, je hodně inspirativní. Aldo sám dal najevo, že by mu nevadilo předběhnout ve frontě a vyzvat šampiona bantamové váhy, jímž je nyní Sean O'Malley. To by ale nebylo fér vůči ostatním bojovníkům, navíc Jose už v minulosti několikrát podobnou šanci dostal. V žebříčku se nicméně usadil na osmé pozici, takže nemusí být od další titulové šance vůbec daleko.

Zdroje:  The MMA Hour

Nejnovější články