Justin Gaethje prozradil, proč v zápasech vůbec nevyužívá svůj skvělý wrestling, a s jakou taktikou půjde na Khabiba

Justin Gaethje prozradil, proč v zápasech vůbec nevyužívá svůj skvělý wrestling, a s jakou taktikou půjde na Khabiba zdroj: Bloody Elbow

Oblíbený bojovník se rozpovídal o tom, co podle něj bude hrát největší roli v zápase s neporaženým Khabibem Nurmagomedovem.

Justin Gaethje, nyní prozatimní šampion lehké váhy, patří bezesporu k nejzajímavějším bojovníkům UFC napříč všemi vahami. Jeho zápasy doslova zvedají diváky ze sedadel a většinou mu přinesou také ocenění Souboj večera, protože se přímo vyžívá v divokých přestřelkách. Z 22 dvou zápasů jen pouhé 2 neukončil před limitem.

Tenhle knockoutér paradoxně nezačínal s boxem ani Muaythai, ale se zápasením ve volném stylu. A byl v něm i celkem úspěšný – dvakrát se stal nejlepším wrestlerem ve státě Arizona. Právě kvůli tomu mu mnozí dávají šanci v nadcházejícím souboji s dosud neporaženým šampionem Khabibem Nurmagomedovem. Háček je však v tom, že Gaethje v MMA svůj wrestling prakticky nevyužívá. 

Přestože svým agresivním bojem dokáže s ním zatopit prakticky každému soupeři, dlouho zůstávalo záhadou, proč více nevyužívá také techniky z wrestlingu. Teď on sám v podcastu Brendana Schauba nabídl prostě vysvětlení: 

"Navrhovali mi to, ale byl jsem proti, protože bych se tím až moc unavil," nastínil, že s trenéry pravděpodobně probírali úpravu zápasové taktiky. "Skoro pokaždé jsem po 7minutovém zápasu nebyl schopný chodit a měl jsem křeče. Způsob, jakým zápasím, nebo způsob, jakým dělám cokoliv...nezůstane mi energie. Takže (v MMA) newrestluju, aby mi nějaká zbyla."

Nedostatku energie se chce vyvarovat také ve sjednocujícím zápase o šampiona lehké váhy, kde proti němu stane obávaný Nurmagomedov. "Jestli mě Khabib vezme 9krát na zem a zůstane nahoře, unaví mě a já se nebudu moct postavit, tak to zvorám. Ale jestli mu ubráním 3 první takedowny, budu se s ním trochu tahat a oba se tím unavíme, tak já jsem ten poslední, proti komu chceš v kleci být unavený."

"První věc, která ti odejde, když se unavíš, tak jsou nohy. Takže od teď budu hodně běhat, skákat přes švihadlo, dělat výpady a dřepovat. Pokud budou mé nohy ve formě, tak se neunavím. A jestli se neunavím, tak mu vstanu. A jestli vstanu, tak ho můžu uhodit tvrdě jako náklaďák. Stačí mi ho jen 8krát kopnout do lýtek, než bude oslaben. Je tam hodně faktorů, takže pracuju na tom, abych byl ve formě a byl sám sebou. Bude to všechno o fyzičce."

Jestli se mu podaří fyzička a obrany proti takedownům natrénovat, se dozvíme pravděpodobně v září, na kdy je velmi očekávaný duel s Nurmagomedovem zatím naplánován.

Zdroje:  BJPenn.com , Below The Belt , Youtube ESPN MMA

Nejnovější články