Khabib prozradil, proč je podle něj GSP tak speciální

Khabib prozradil, proč je podle něj GSP tak speciální Khabib Nurmagomedov a GSP | zdroj: Profimedia

Georges St. Pierre je jedním z nejlepších bojovníků, kteří kdy vstoupili do oktagonu UFC. Čím byl ale skutečně výjimečný podle Khabiba Nurmagomedova?

Bojovníci Khabib Nurmagomedov a Georges St. Pierre se oba nesmazatelně zapsali do historie bojových sportů. Ještě donedávna sice visel ve vzduchu jejich vzájemný souboj, nyní už je ale takřka jisté, že ani jednoho v oktagonu víckrát bojovat neuvidíme. 

Nurmagomedov se netají tím, že má k legendárnímu Kanaďanovi velký respekt. V nedávném rozhovoruDanielem Cormierem vysvětlil, proč je podle něj GSP tak speciální:

"Myslím, že byl prvním, kdo se stal skutečně komplexním bojovníkem. Uměl bojovat v postoji, zápasit, zvládl vás vzít na zem, držet vás tam, rozjet šílené ground and pound. Uměl také udělat spoustu submisí. Můj názor je, že v té době byl prvním v UFC, kdo reprezentoval opravdové MMA."

Často prý St. Pierrovy zápasy sledoval společně se svým otcem, který kanadského bojovníka obdivoval.

"Myslím, že to byl nejoblíbenější bojovník mého otce. Pořád mi říkal: Koukej, jak využívá boky, když bere lidi dolů. Podívej, jak používá lokty, jak bojuje v postoji, dělá ground and pound..." A GSP měl tedy na Khabibův styl určitý vliv.

Vyzdvihl také to, že se Georges stal v rodné Kanadě několikrát Sportovcem roku, což je podle Khabiba úžasné i v kontextu toho, že v zemi javorového listu je suverénně nejpopulárnějším sportem lední hokej.

Jak by se zápas dvou legend odehrál se sice nejspíš nikdy nedozvíme, ale GSP v jednom starším rozhovoru alespoň prozradil, s jakou strategií by do souboje s dagestánským "Orlem" nastoupil.

"Nebál bych se jeho wrestlingu, inicioval bych ho. Tlačil bych dopředu. Takhle bych k tomu zápasu přistupoval, protože věřím, že se většina soupeřů jeho wrestlingu bála, neměli totiž dost zbraní, které já mám, aby ho dostali dolů."

 

 

Zdroje:  EA Sports

Nejnovější články