Oblíbený Švéd Ilir Latifi se vrací do těžké váhy

Oblíbený Švéd Ilir Latifi se vrací do těžké váhy zdroj: Archiv/Profimedia.cz

Po sérii neúspěchů se severské kladivo rozhodne neztrácet sílu shazováním váhy.

Švédský 36letý zápasník Ilir „The Sledgehammer“ Latifi zápasí pod hlavičkou UFC od roku 2013. Jeho současné profesionální skóre je 14:7:1. Svou zápasnickou kariéru začínal v těžké váze (zápasníci do 120 kg)  v září roku 2008. V tom samém roce však sestoupil do polotěžké váhy (do 93kg), kde zůstal do současnosti. A také se začal fotit na koni.

V letošním roce měl jen jeden zápas, a to při UFC Fight night Shevchenko vs. Carmouche 2. Zápasil s Volkanem Oezdemirem, který ho ve druhém kole knock outoval.  I jeho předchozí zápas pro něj neskončil vítězně. Sice nedostal KO, ale s Corey Andersonem, se kterým se potkal na UFC 232, prohrál na body.

Dle posledních zpráv se Latifi rozhodl přestoupit zpět do těžké váhy a v únoru by se měl v oktagonu potkat s 34letým Derrickem Lewisem (skóre 22:7:1). Kde se jejich setkání uskuteční ještě není známo. Otázkou ale je, jak si Latifi v těžké váze povede, protože i když má opravdu masivní postavu, už v polotěžké váze byl nízký, což pro něj bylo často nevýhodné, hlavně kvůli jeho výbušnému stylu, kdy musel překonávat lepší dosah soupeře.

Zdroje:  MMA Fighting

Nejnovější články