UFC má nového krále, šampiona Volkanovskiho sesadil přesně tak, jak předpovídal

UFC má nového krále, šampiona Volkanovskiho sesadil přesně tak, jak předpovídal Nový šampion Ilia Topuria kráčí z oktagonu v doprovodu své přítelkyně | zdroj: Profimedia

Statistiky říkají, že v nižších váhových kategoriích začínají bojovníci po dosažení věku 35 let ztrácet na kvalitě. Obětí téhle kletby se stal i dlouholetý šampion pérové divize Alex Volkanovski, neporažený Topuria ho skolil ve 2. kole.

Hlavní zápas turnaje UFC 298 měl okolo sebe rozepsaný hodně zajímavý příběh. Šampion pérové váhy Alexander Volkanovski ještě donedávna platil za nejlepšího bojovníka bez rozdílu vah. Jenže poslední dva duely prohrál, v tom prvním sice mohlo vítězství na body jít na jeho stranu, v následné odvetě jej pak ale Makhachev tvrdě knockoutoval. Šlo sice argumentovat tím, že to bylo o váhu výš a napodruhé Australan zaskakoval jako náhradník na poslední chvíli, takže za sebou neměl pořádnou přípravu, otazníky ale zůstaly. O to větší, že se rozhodl do oktagonu vrátit už po 4 měsících.

Druhá část příběhu se mezitím odehrála v pérové divizi, kde neporažený Ilia Topuria převálcoval Joshe Emmetta a katapultoval se do pozice dalšího vyzyvatele. "El Matador" neskrýval sebevědomí a nebál se přitlačit v trashtalku, který opíral i o fakt, že je Volkanovski už starý a on ho pošle do důchodu. Alex si z toho utahoval, na tiskovou konfereci dorazil v kostýmu starce a 27letému mladíkovi vzkazoval, že jej naučí dobrým mravům. "Možná jednou budeš šampionem, ale až potom co ti dám výprask," prohlašoval.

Zpočátku zápasu tomu ale nic nenasvědčovalo. Topuria držel střed oktagonu, Volk kolem něj kroužil a vysílal jednotlivé kopy, Španěl vyčkával na správnou chvíli, aby se pustil do ráznějšího útoku. Alexe taky načal několika ráznými calfkicky do lýtek. Celkově šlo ale první kolo za šampionem, který byl přece jen o něco aktivnější. Zároveň však trochu působil dojmem, že není úplně ve své kůži a statistiky ukázaly, že trefil jen o 5 víc signifikantních úderů.

Druhé kolo bylo o dost aktivnější z obou stran, viděli jsme několik akčních výměn. Základní taktika se ale nezměnila, Topuria držel střed a vyčkával na razantnější útoky. A pak jeden takový přišel, zadní hák dopadl přímo na bradu a Volk padl k zemi. Doslova historický moment pro Španělsko a Gruzii, které mají svého prvního šampiona.

Sympatické bylo vidět, že mezi oběma bojovníky po zápase panuje velký respekt. Topuriovo vítězství je o to působivější, že ho přesně takto veřejně předvídal. "Budou ti říkat, že to nezvládneš, budou tě chtít odepisovat a zpochybňovat, ale hádejte co, jediná osoba, kterou v tomhle životě musíte přesvědčit, jste vy sami. Věřte si, tvrdě makejte a mějte víru, pak je možné cokoliv. Podívejte se teď na mě," prohlásil už s pásem přes rameno.

Neskrývá ani další ambici – souboj s Conorem McGregorem na stadionu Realu Madrid. Bohužel pro něj jsou ale časy hvězdného Ira v pérové váze věcí dávno minulou. Reálnější se teď zdá odveta s Volkanovskim, který se hned po zápase nechal slyšet, že by o ni měl zájem. Nabízí se také Holloway, Rodriguez či Ortega. V divizi do 68,7 kg teď rozhodně nuda nebude.

 

Zdroje:  UFC

Nejnovější články