UFC v České republice: Vlastenec Jiří Procházka chystá velké věci

UFC v České republice: Vlastenec Jiří Procházka chystá velké věci Jiří Procházkazdroj: Profimedia

Český zástupce v zámořské lize chce vyjednat další turnaj v Čechách.

Jiří Procházka patří mezi obrovské patrioty. V zahraničí při každé příležitosti reprezentuje naši vlast a dělá jí skvělou reklamu. Trochu ho ale mrzí, že hrdost necítí více lidí z České republiky.

O lásce k Česku promluvil během rozhovoru pro Televizní noviny. „Je to hrdost a přiznávání se k vlastenectví, k barvám své vlajky, své domoviny, a vůbec uctívání své země a vyzdvihování jejích předností. Máme historii, na kterou můžeme být hrdí.” 

Připomněl, že například historie Spojených států je o poznání kratší, přesto jsou Američané na svou rodnou zemi mnohem pyšnější. „V Americe jsou jen pár století, nejsou tam tak dlouho a nemají tak pevnou historii jako my tady v Evropě. Přesto nejsme hrdí. Myslím si, že je to jen nevědomost, s jakou bereme v úvahu naši zemi, neuvědomujeme si, jaké oběti přinesli naši předci, abychom se měli tak, jak se máme... Měli bychom být vděční, ale i právem hrdí.”

Procházka by chtěl Českou republiku alespoň v MMA světě trochu více ukázat. Byl by rád, kdyby se UFC v nejbližších letech vrátilo do Prahy. „Ještě jsme se o tom nebavili, ale už mi to přišlo na mysl. Říkal jsem si, že bych mohl trochu víc zalobovat, ale nevím, jestli už to nemají dopředu stanovené s nějakým ročním nebo dvouletým plánem... Určitě se na to zeptám,” řekl a zavtipkoval, že rovnou napíše prezidentovi UFC.

Zámořská organizace zavítala do Prahy v únoru roku 2019. O hlavní zápas se postarali Jan Błachowicz a Thiago Santos, Českou republiku však reprezentovala pouze Lucie Pudilová. V souboji s Američankou Liz Carmouche prohrála na body.

Českých bojovníků v UFC momentálně bohužel mnoho není. Vedení se v posledních letech rozloučilo s Davidem Dvořákem, Lucií Pudilovou i Makhmudem Muradovem, jehož mnozí považují za našince. Zbývá tedy Procházka a zapomenout nesmíme na Terezu Bledou. Startovka by se však dala doplnit bojovníky z okolních zemí. Nezbývá než doufat, že si Procházka návrat do Prahy prosadí.

Zdroje:  Televizní noviny (YouTube)

Nejnovější články