Badr Hari se jde pomstít za nečekané KO

Badr Hari se jde pomstít za nečekané KO Hari poslal Wrzoseka třikrát do počítání a vítězství měl prakticky jasné. Akorát, že vůbec.... | zdroj: Profimedia

Před lety patřil Badr Hari k nejobávanějším kickboxerům, comeback mu ale ne a ne vyjít. Naposledy poslal Poláka třikrát k zemi, ten ho pak ale díky zázračnému kopu zvítězil KO. Teď dojde na odvetu.

Býval jednou z největších hvězd kickboxu, obávaným bojovníkem, který šel do boje pokaždé velmi agresivně a jeho zápasy zvedaly diváky ze sedadel. Ve svých nejlepších letech dokázal porazit prakticky každého, jenže ty časy už jsou nejspíš dávno pryč. O velký návrat se Marokánec Badr Hari neúspěšně pokouší už od roku 2016. Nejprve si dvakrát vylámal zuby na šampionovi Rico Verhoevenovi, poté nestačil ani na Benjamina Adegbuye a loni vyfasoval KO roku organizace GLORY od do té doby relativně neznámého Arkadiusze Wrzoseka

Ten se přitom do svého dětského idola zpočátku zdráhal pustit a už po dvou minutách šel k zemi po tvrdém úderu na spodek. Hari se nikam nehnal a trpělivě Poláka pronásledoval jako zraněnou kořist. Dvacet vteřin před koncem kola ho sestřelil stejným úderem podruhé.

Na začátku druhé tříminutovky šel Wrzosek k zemi potřetí. Publikum šílelo a hnalo Hariho dopředu, aby zápas ukončil. K tomu stačilo už jen jedno počítání. Rozhodující rána ale přišla z druhé strany. Polák zatlačený do provazů vyslal kop na hlavu a ten legendu poslal k zemi. Otřesený Hari jen nevěřícně koukal, co se to stalo. Postavit se nedokázal, byl konec.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Kickboxing (@kick96k1)

Rozhodně se nejednalo o šťastnou náhodu, Wrzosek po zápase prozradil, že bleskový kop z přední nohy patří mezi jeho největší zbraně. „Je to moje technika, opravdu. Trenér mi před zápasem říkal, že jakmile Badr zacítí krev, začne útočit jako zběsilý... Každý ví, jak Badr útočí. Pamatoval jsem si, co jsme dělali v každém tréninku, když mě zatlačí do rohu nebo do provazů – levý highkick. Tenhle kop umím dobře, moji sparing partneři vědí.“

Ačkoliv se zprvu zdálo, že by to pro Hariho mohla být konečná, Marokánec je odhodlaný smůlu prolomit. Promotéři mu vyšli vstříc a domluvili odvetu, která se odehraje už tuto sobotu (19. března) na akci GLORY 80 v Belgii. Badr se soustředí na zápas, takže se vyhýbal rozhovorům a nedočkali jsme se ani staredownu po vážení. Jeho trenér ale prozradil, že taktika zůstává stejná jako minule, protože fungovala až do osudného momentu velmi dobře.

V sázce je opravdu hodně, Hariho pověst by v případě čtvrté prohry v řadě dost utrpěla, zatímco Wrzosek by v případě neúspěchu přišel o lesk svého předešlého vítězství a propadl by se ze třetího místa do spodních pater nejlepší desítky.

Na startovce bude celkem 6 zápasů, v hlavním zápase se proti sobě postaví dva další těžkotonážníci - Jamal Ben Saddik a Levi Rigters. Zajímavý bude také ženský duel, v němž šampionku Tiffany Van Soest přiletí prověřit šampionka japonské organizace RISE Manazo Kobayashi. Vyjma úvodního zápasu, který poběží zdarma na Youtube, bude galavečer možné sledovat pouze skrze placený přenos. Jeho cena 20 dolarů ale není příliš adekvátní, velká škoda je také to, že GLORY své akce v celosvětovém měřítku prakticky nepropaguje.

Zdroje:  Glory Kickboxing

Nejnovější články