Boxer si chtěl na úvod zápasu ťuknout rukavicí, soupeř ho nemilosrdně knockoutoval

Boxer si chtěl na úvod zápasu ťuknout rukavicí, soupeř ho nemilosrdně knockoutoval Jeden si chtěl gentlemansky ťuknout, druhý toho využil a knockoutoval ho | zdroj: Profimedia

Bývá dobrým zvykem, že si boxeři na úvod zápasu ťuknou rukavicí. Američan Jayson Santana toho ale využil, aby soupeře knockoutoval.

Americký boxer Kenneth Jamerson patří k těm, na nichž si ostatní vytvářejí líbivé bilance. Ve svých úvodních pěti profesionálních duelech se nikdy nedostal přes první kolo a nejinak tomu bylo o víkendu v tom šestém. Jen s tím rozdílem, že jej soupeř Jayson Santana tentokrát ukončil dost zákeřně.

Jamerson si to k němu po úvodním gongu namířil s nataženou rukou, čímž dával jasně najevo, že si chce nejprve sportovně ťuknout rukavicí. Toho ale Santana využil a rovnou ho dvěma háky poslal tvrdě k zemi.

Ačkoliv se nejedná o úplně fair-play vítězství, proti pravidlům to nebylo. Ne nadarmo ringoví rozhodčí boxery nabádají, ať se chrání po celou dobu. A mnoho bojovníků se raději na ťuknutí gesty domlouvá ještě před začátkem souboje.

Santana si každopádně oficiálně vylepšil rekord na 3-0, přestože v očích mnoha fanoušků klesnul na pomyslné dno. Tohle zkrátka nebylo sportovní chování, třeba mu to ale karma v budoucnu vrátí. A nebo taky ne, podobného činu se koneckonců kdysi dopustil i slavný Floyd Mayweather, když knockoutoval Victora Ortize, který se s ním po faulu chtěl obejmout.

Zdroje:  talkSport

Nejnovější články