Hlasujte o nejlepší bojovníky, trenéry i hostesky v World MMA Awards 2019

Hlasujte o nejlepší bojovníky, trenéry i hostesky v World MMA Awards 2019 Zdroj: Archiv

Společnost Fighters Only oznámila nominace na World MMA Awards pro rok 2019. Volit můžete i vy a nejen bojovníky, ale třeba i nejhezčí "ring girl".

11. ročník World MMA Awards se uskuteční v Las Vegas toto léto v ještě neoznámeném termínu. Hlasovat může každý, takže pokud byste měli zájem, směle se zapojte zde. 

A nyní k samotným nominacím:

Bojovník roku:
Ocenění MMA bojovníka za jeho přínos sportu uvnitř i vně ringu nebo oktagonu.

Khabib Nurmagomedov
Gegard Mousasi
Dustin Poirier
Daniel Cormier
Aung La Nsang

khabib Zdroj: Archiv

Bojovnice roku:
Ocenění MMA bojovnice za její přínost sportu uvnitř i vně ringu nebo oktagonu.

Valentina Shevchenko
Tatiana Suarez
Jessica Andrade
Ilima-Lei Macfarlane
Amanda Nunes

Valentina Shevchenko Zdroj: Archiv

Skokan roku:
Ocenění předního MMA bojovníka nebo bojovnice za rychlé dosažení nejvyšší urovně sportu za posledních 12 měsíců.

Thiago Santos
Israel Adesanya
Anthony Smith
A.J. McKee
Aaron Pico

  thiago santos Zdroj: Archiv

Mezinárodní bojovník roku:
Ocenění MMA bojovníka mimo Jížní a Severní Ameriku za jeho přínos sportu uvnitř i vně ringu nebo oktagonu.

Khabib Nurmagomedov
Kamaru Usman
Israel Adesanya
Gegard Mousasi
Aung La Nsang

  kamaru usman Kamaru Usman - Tyron Woodley, UFC 235 | Zdroj: Archiv/Profimedia.cz

Zápas roku:
Uděluje se dvěma bojovníkům kteří se podíleli na nejvíce vzrušujícím zápasu na planetě.

Robert Whittaker vs. Yoel Romero 2 - UFC 225
Thiago Santos vs. Jimi Manuwa - UFC 231
Douglas Lima vs. Rory Macdonald - Bellator 192
Dustin Poirier vs. Justin Gaethje - UFC FOX 29
Tony Ferguson vs. Anthony Pettis - UFC 229

  whittaker romero Robert Whittaker - Yoel Romero | Zdroj: Archiv/Profimedia.cz

Knockout roku:
Uděluje se bojovníkovi, který vyhrál díky nejsenzačnějšímu KO.

Yair Rodrigues vs. Chan Sung Jung - UFC Fight Night 139
Cris Cyborg vs. Amanda Nunes - UFC 232
Mandel Nallo vs. Carrington Banks - Bellator 207
Vitor Belfort vs. Lyoto Machida - UFC 224
Brian Ortega vs. Frankie Edgar - UFC 222

  rodriguez jung Zdroj: Archiv/Profimedia.cz

Submise roku:
Uděluje se bojovníkovi, který vyhrál díky nejtechničtější a nej vyjímečnější submisi.

Tyson Pedro vs. Saparbek Safarov - UFC 221
Donald Cerrone vs. Mike Perry - UFC Fight Night 139
Zabit Magomedsharipov vs. Brandon Davis - UFC 228
Aljamain Sterling vs. Cody Stamann - UFC 228
Ryan Hall vs. B.J. Penn UFC 232

  cerrone perry Cerrone vs Perry submission | Zdroj: USA TOday

Comeback roku:
Uděluje se bojovníkovi, kterému se podařilo postavit se všem okolnostem a otočit je ve svůj prospěch, ať už se jedná o celou kariéru nebo o jeden okamžik úspěchu.

Claudio Silva vs. Nordine Taleb - UFC Fight Night 130
Tony Ferguson - návrat po zranění
Paul Craig vs. Magomed Ankalaev - UFC Fight Night 127
Derrick Lewis vs. Alexander Volkov - UFC 229
Angela Lee

  tony ferguson Zdroj: Archiv/Profimedia.cz

Nejpřekvapivější vítězství roku:
Uděluje se bojovníkovi, který se postavil proti favoritovi a zvítězil.

Khalil Rountree Jr. vs. Gokhan Saki - UFC 226
Alexander Hernandez vs. Beneil Dariush - UFC 222
Ray Cooper vs. Jake Shields - PFL
Amanda Nunes vs. Cris Cyborg - UFC 232
Henry Cejudo vs. Demetrious Johnson - UFC 227

  nunes cyborg Zdroj: ESPN

Trenér roku:
Uděluje se nejúspěšnějšímu kouči v nejvyšší úrovni MMA.

Din Thomas
Firas Zahabi
Mike Brown
Trevor Wittman
Javier Mendez

  firas zahabi Zdroj: ESPN

Trenér - specialista:
Uděluje se nejúspěšnějšímu specializovanému trenérovi (např. nutriční poradce, psycholog) operujícímu v MMA. 

Michelle Ingels

Sam Calavitta

George Lockhart

Nick Curson

Phil Daru

  george lockhart Zdroj: ESPN

Gym roku:
Uděluje se gymu, který nejenže získal velký úspěch uvnitř oktagonu, ale také přispěl k rozvoji sportu mimo elitní úrověň.

Factory X
City Kickboxing
MMA Lab
ATT
AKA

  daniel cormier dc Zdroj: ESPN

Rozhodčí roku: 
Uděluje se nejefektivnějšímu a nejkonzistentnějšímu rozhodčímu v MMA.

Josh Rosenthal
Dan Miragliotta
Mike Beltran
Herb Dean
Marc Goddard

 marc goddard Zdroj: Metro UK

Hosteska roku:
Uděluje se fanoušky nejoblíbenější dívce oktagonu.

Carly Baker
Jhenny Andrade
Summer Daniels
Arianny Celeste
Mercedes Terrell

 arianny celeste Zdroj: MMA Junkie

Lídr roku:
Uděluje se vedoucím pracovníkům kteří dělají nejvíc pro to, aby byla MMA planeta úspěšná, ať už se jedná o komisaře, prezidenta společnosti, vlivného generálního ředitele nebo dokonce politika.

Dana White
Jeff Novitzky
Martin Lewandowski
Chatri Sityodtong
Scott Coker

  dana white Zdroj: MMA Junkie

Nejlepší organizace roku:
Uděluje se přední organizaci MMA.

Rizin
KSW
ONE Championship
Bellator
UFC

Osobnost roku:
Ocenění vedoucí osobnosti MMA, jejíž poutavý charakter je zásluhou sportu MMA.

Jon Anik
Chael Sonnen
John McCarthy
Brendan Schaub
Joe Rogan

Analytik roku:
Ocenění přednímu televiznímu analytikovi, jehož schopnosti rozborů a reportů ze zápasů jsou na špičkové úrovni.

Robin Black
Michael Bisping
Paul Felder
Daniel Cormier
Dominick Cruz

Nejlepší MMA pořad:
Uděluje se přednímu televiznímu nebo radiovému pořadu či podcastu který obohacuje program o MMA.

The MMA Hour
JRE MMA Show
UFC Embedded
Dana White’s Contender Series
Anatomy of a Fighter

Mediální zdroj MMA roku:
Uděluje se přednímu zdroji exkluzivních zpráv, reportů ze zápasů a hlubokých rozborů. Fighters Only se zdrželi nominace. 

Sherdog
MMA Fighting
MMA Junkie
Bloody Elbow
FloCombat

MMA novinář roku:
Uděluje se přednímu novináři, který operuje na scéně MMA. Zaměstnanci Fighters Only se zdrželi nominace.

Chuck Mindenhall
John Morgan
Brett Okamoto
Ariel Helwani
Karim Zidan

Značka MMA oblečení a vybavení roku:
Uděluje se firmě, která vyrábí nejlepší oblečení a výbavu použivané dnešními bojovníky a trenéry.

RVCA
Reebok
Hayabusa
Badboy
Venom

Zdroje:  World MMA Awards