Nečekané KO bude mít dohru, Badr Hari dostane vytouženou odvetu

Nečekané KO bude mít dohru, Badr Hari dostane vytouženou odvetu Hari poslal Wrzoseka třikrát do počítání a vítězství měl prakticky jasné. Akorát, že vůbec.... | zdroj: Profimedia

Před lety patřil Badr Hari k nejobávanějším kickboxerům, comeback mu ale ne a ne vyjít. Naposledy poslal Poláka třikrát k zemi, ten ho pak ale díky zázračnému kopu zvítězil KO. Teď dojde na odvetu.

Býval nejobávanějším bojovníkem na světě a „Bad boy“ se mu nepřezdívalo pro nic za nic. Horká hlava dovedla kickboxera Badra Hariho k úspěchům v ringu, ale zároveň i do problémů mimo něj. Kvůli několika napadením a dalším trestným činům dokonce strávil nějaký čas ve vězení, což jeho kariéře moc nepomohlo.

O velký návrat na scénu se Hari pokusil v roce 2016, pod hlavičkou prestižní GLORY se utkal s „králem kickboxu“ Rico Verhoevenem. Ve vyhroceném zápase se nakonec ve druhém kole vzdal kvůli zranění ruky. Následně sice dokázal vyhrát nad Hesdy Gergesem, ale vzápětí vyšlo najevo, že oba využili zakázané látky a výsledek byl anulován.

Marokánec ale stále platí za obrovskou hvězdu, takže jakmile mu vypršel trest za doping, dostal šanci na odvetu s Verhoevenem, kde byl dokonce v sázce titul. Šampiona sice poslal dvakrát k zemi, ale ve třetím kole si poranil kotník a byl konec.

Smůla pokračovala i nadále. Benjamina Adegbuye se sice pod Hariho kanonádou ve druhém kole doslova roztančil, ale zachránil ho ale konec kola. Do poslední trojminutovky Hari naskočil s tím, že vítězství na body nebere, ihned ale sám inkasoval a v zoufalosti se dokonce vrhl po jakémsi takedownu (v kickboxu samozřejmě nedovoleném). Po druhém počítání o pár sekund později už v sobě nenašel srdce pokračovat.

I přes sérii proher ale Hari stále zůstával na třetí příčce těžké váhy a snu o restartu kariéry se nevzdal. Vyměnil trenérský tým a GLORY mu loni v září předhodilo devítku Arkadiusze Wrzoseka. Ten se od začátku souboje držel dost zpátky a už po dvou minutách šel k zemi po tvrdém úderu na spodek. Hari se nikam nehnal a trpělivě Poláka pronásledoval jako zraněnou kořist. Dvacet vteřin před koncem kola ho sestřelil stejným úderem podruhé.

Na začátku druhé tříminutovky šel Wrzosek k zemi potřetí. Publikum šílelo a hnalo Hariho dopředu, aby zápas ukončil. K tomu stačilo už jen jedno počítání. Rozhodující rána ale přišla z druhé strany. Polák zatlačený do provazů vyslal kop na hlavu a ten legendu poslal k zemi. Otřesený Hari jen nevěřícně koukal, co se to stalo. Postavit se nedokázal, byl konec.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Kickboxing (@kick96k1)

Rozhodně se nejednalo o šťastnou náhodu, Wrzosek po zápase prozradil, že bleskový kop z přední nohy patří mezi jeho největší zbraně. „Je to moje technika, opravdu. Trenér mi před zápasem říkal, že jakmile Badr zacítí krev, začne útočit jako zběsilý... Každý ví, jak Badr útočí. Pamatoval jsem si, co jsme dělali v každém tréninku, když mě zatlačí do rohu nebo do provazů – levý highkick. Tenhle kop umím dobře, moji sparing partneři vědí.“

Ačkoliv se zprvu zdálo, že by to pro Hariho mohla být konečná, Marokánec je odhodlaný smůlu prolomit. Organizace GLORY dnes oznámila, že s ním podepsala novou smlouvu na několik dalších zápasů. Jako první dostane šanci na odplatu, s Wrzosekem se opět utká 19. března a je jasné, že si tentokrát na bleskový Polákův kop bude dávat pozor.

V sázce ale bude hodně, Hariho pověst by v případě čtvrté prohry v řadě dost utrpěla, zatímco Wrzosek by v případě neúspěchu přišel o lesk svého předešlého vítězství a propadl by se ze třetího místa do spodních pater nejlepší desítky.

Zdroje:  Glory Kickboxing

Nejnovější články