Superbon opět ničil, obětí jeho obávaného highkicku se stal Tayfun Ozcan

Superbon opět ničil, obětí jeho obávaného highkicku se stal Tayfun Ozcan Superbon vs. Tayfun Ozcan | zdroj: FOTO: se svolením ONE Championship

"Nebojím se člověka, který trénoval deset tisíc kopů, ale bojím se člověka, který trénoval jeden kop desettisíckrát," pravil kdysi Bruce Lee a tento citát dokonale sedí na thajského bojovníka Superbona.

Zatímco někteří bojovníci se snaží před zápasy neukazovat videa z tréninků, která by soupeřům mohla napovědět, co mohou v zápase očekávat, Thajec Superbon nijak netají, co je jeho hlavní zbraní, kterou s vyhlášeným trenérem Gaem dennodenně brousí. Kdokoliv proti němu nastupuje, tak moc dobře ví, že si bude muset dávat pozor na jeho brilantní highkick. To se sice snadno řekne, ale hůř udělá. Superbonovu kopu do hlavy koneckonců padl za oběť i brilantní technik Giorgio Petrosyan. 

Tayfun Ozcan měl na Superbona jasnou taktiku. "Musíte ho zatáhnout do boje. To je vaše jediná šance. Ale musíte na to chytře, protože on je strašně mazaný a technický. Když ho necháte hrát jeho hru... To bych ani neuvažoval nad tím přijet do Bangkoku, protože bych věděl, že prohraju. Jediná věc, kterou můžu udělat, je zatáhnout ho do boje. Tohle musíte udělat s každým thajským bojovníkem, protože oni jsou skvělí ve vyhýbání se boji," prohlásil turecký fighter ještě před soubojem.

A jak řekl, tak učinil. Od začátku na Superbona tlačil boxerskými kombinacemi a kdykoliv Thajec vypálil směrem k jeho hlavě, měl Tayfun ruce na místě, kde měly být, aby jeho kop zblokoval. Superbon mu to ztěžoval tím, že neustále takticky střídal pásma, na která útočil.

Druhé kolo pokračovalo podle stejného scénáře. Jenže po necelých dvou minutách udělal Tayfun osudovou chybu, když po boxerské kombinaci nevrátil ruce k hlavě dostatečně rychle a bleskový Superbonův přední kop ho poslal k zemi. Všechna čest rozhodčímu, který okamžitě pochopil, že je konec a brankářským skokem se snažil zachytit Ozcanovu hlavu před dopadem na zem.

Vítězství pro Superbona znamenalo návrat na vítěznou vlnu po tvrdém KO, které v lednu inkasoval od Chingize Allazova. Ten Thajce zároveň obral o šampionský pás ONE v kickboxu, a tak není divu, že by Superbon chtěl odvetu. Vzhledem k tomu, že jinak prakticky všechny ze špičky divize porazil, se dá očekávat, že ji brzy dostane.

Zdroje:  ONE Championship

Nejnovější články