Attila Végh nabídl názor na stále populárnější zápasy celebrit

Attila Végh nabídl názor na stále populárnější zápasy celebrit Attila Végh po boku Karlose Vémoly na tiskové konfenreci FNC | zdroj: FOTO: Fight Night Challenge

Souboje zpěváků, influencerů a různých celebrit leckdo kritizuje, někdejší šampion Bellatoru v nich ale nachází zalíbení. Respekt si podle něj zaslouží každý, kdo vleze do ringu.

Svět bojových sportů už dávno nepatří pouze ostříleným bojovníkům, do klece či do ringu se hrnou také rappeři, zpěváci, influenceři a další známé tváře, které zde hledají prostor pro zviditelnění a také nějaký ten přivýdělek. Někteří se vůči tomuto trendu jasně vymezili, kritika často zaznívá právě ze strany profesionálních bojovníků. Jiní se ale rozhodli, že jej využijí ve svůj prospěch, třeba takový Attila Végh, jenž má prsty v organizaci Fight Night Challenge.

Jak ale sám uvedl v rozhovoru pro Refresher, z negativních ohlasů si těžkou hlavu nedělá. “Kritiku od lidí vůbec nevnímám. Každý má svůj názor, spousta lidí takhle kritizuje i mě,” prohlásil přemožitel Karlose Vémoly. S ním ostatně v rámci Fight Night Challenge spolupracuje, Terminátor se totiž příležitostně stará o moderování tiskových konferencí. V rámci prvního galavečera se dokonce zhostil role konferenciéra. “Základ je dělat to, co tě baví, co funguje. A tohle opravdu funguje. Zápasy celebrit vznikly v Americe, Jake Paul a další kolem toho udělali velký boom. A lidi to zajímá.”

Závěrem roku se chystá další turnaj, promotérům se i tentokrát podařilo domluvit známé bojovníky z české i slovenské scény. V Brně se ukáže například Michal Martínek, Vašek Sivák či Tomáš Deák. Kartu tradičně zdobil i Attila, tentokrát si ale souboj nedomluvil. “Teď nezápasím, protože jsem úplně vytěžený,” řekl a vysvětlil, že kvůli nabitému rozvrhu mu již nezbývá čas na plnohodnotnou přípravu. Do tělocvičny chodí hlavně nasát atmosféru a pozdravit kamarády. “Potrénuju, ale nechci to tlačit na sílu, to nepotřebuju.” Od kariéry zápasníka se tedy odklonil k manažerské pozici, která ho nyní hodně baví. “Sedí mi to, jsem v tom doma. Mám rozhled a znám ty bojovníky.”

Od dalšího turnaje si hodně slibuje. “Strašně se těším na tu kartu, protože každý jeden zápas bude zajímavý. Jsou tam dobří boxeři, takže i z profesionálního hlediska půjde o dobré zápasy.” Jedním dechem dodal, že si na své přijdou i fanoušci jednotlivých osobností z hudební branže, i tentokrát dostanou prostor známí rappeři, například Rytmus nebo Frayer Flexking.

Právě Flexking aktivně přitahuje potřebnou pozornost, i proto je Attila přesvědčen, že jde o jeden z nejzajímavějších zápasů večera. “Nejlepší je asi Flexking a Baron, a to kvůli tomu, co kolem toho dělají. Každý může říct, že jsou to šašci, ale když už tam jsi, tak tě nikdo nezachrání. Jedna věc je, že můžeš být frajer před zápasem, dělat trashtalk a různé hovadiny, ale teprve ve chvíli, kdy se dostaneš do ringu, musíš ukázat, jestli jsi frajer, nebo jestli se pos**eš.”

Podle Végha si obdiv zaslouží každý, kdo najde odvahu a vkročí do ringu. “Za mě každý člověk, který se tam dostane, který do toho jde, je velký frajer. Ten, kdo jenom vypráví, že jde o šašky, které by zmlátil, ten by byl nejvíc pos**ný.” Attila připomněl, že bojovníky čeká dlouhá cesta, jejíž součástí je nakonec i pokora a respekt vůči soupeři, což oceňuje.

Závěrem potvrdil, že do budoucna zůstanou u jedné akce za rok, a to z jednoho prostého důvodu – na domácí scéně se těžko hledají osobnosti, které by se projektu chtěly zúčastnit. Není zde zkrátka takový výběr. “Tohle není Amerika.” Fight Night Challege 3 se uskuteční 27. prosince v brněnské Zoner BobyHall.

Zdroje:  Refresher SK - YouTube

Nejnovější články