Další český bojovník v UFC? Matěj Peňáz se porve o smlouvu

Další český bojovník v UFC? Matěj Peňáz se porve o smlouvu zdroj: FOTO: Se souhlasem Oktagon MMA

Se skvělou zprávou dnes Matěj Peňáz, dostal nabídku zúčastnit se "přijímacího pohovoru" do slavné UFC.

V nejprestižnější světové MMA organizaci UFC aktuálně nastupují za Česko David Dvořák a Jiří Procházka. Po dvou zástupcích má také Slovensko - dvojici z SFG Trnava Lajoše Kleina a Martin Budaye. Za "domácího" můžeme považovat také Makhmuda Muradova, který vzešel z pražského Monster gymu. Už brzy by mezi ně ale mohlo přibýt další jméno.

Matěj Peňáz, který se aktuálně připravuje ve švédském Allstars gymu, dnes oznámil, že dostal nabídku zúčastnit se Dana White's Contender Series, v níž se bojovníci mezi sebou perou o smlouvu s UFC. Jen vyhrát nestačí, je potřeba zaujmout. Právě "Money" ale zatím 5 z dosavadních 6 vítězství získal před limitem způsobem TKO. Plný počet kol absolvoval jenom na posledním Oktagonu s Italem Melillem.

Šestá série DWCS by měla odstartovat letos v červenci a bude probíhat 10 týdnů, kdy bude bojovat Matěj a kdo bude jeho soupeřem, zatím není jasné. Mezi úspěšné "absolventy" této show patří například Sean O’Malley, Johnny Walker, Javid Basharat či již zmiňovaný Martin Buday. Jen loni tímto způsobem UFC přijalo rekordních 39 bojovníků. Doufejme tedy, že Peňáz bude dalším z nich a po elitní kickboxerské organizaci GLORY okusí také nejslavnější světový oktagon.

Zdroje:  Matěj Peňáz - Instagram

Nejnovější články