Lucie Pudilová promluvila o zraněné ruce. Zvládne nastoupit do květnového duelu?

Lucie Pudilová promluvila o zraněné ruce. Zvládne nastoupit do květnového duelu? Caroline Yariwake v souboji s Lucií Pudilovou | zdroj: FOTO: Se souhlasem Oktagon MMA

Hvězda českého MMA na turnaji Oktagon 32 potvrdila své bojové kvality, skrze atraktivní souboj s houževnatou Brazilkou nalákala na boxerský duel s Lucií Sedláčkovou. Ten je ale bohužel v ohrožení kvůli závažnému zranění.

Na další klání v Oktagonu musela Lucie Pudilová poměrně dlouho čekat, trenér John Kavanagh totiž v rámci předchozího turnaje zápas zrušil, jelikož Priscila de Souza o 1,5 kilogramu převážila. To samé se stalo i nyní, Caroline Yariwake do limitu navíc chybělo mnohem více, konkrétně 2,3 kilogramu. Kavanagh tentokrát na zápas přistoupil, Yariwake však druhý den musela podstoupit kontrolní vážení a vejít se do 66 kg. A to také splnila, bitvě tedy už nic nebránilo.

Lucie byla v souboji o něco aktivnější. Brazilku oťukávala kombinací přední zadní, čas od času připojila i třetí úder. Yariwake se nicméně nenechala zastrašit a neustále postupovala dopředu. V polovině druhého kola se Pudilová osmělila a zasypala soupeřku dlouhou kombinací, čímž ji konečně donutila couvnout. Pudilová byla lehká na nohou, dokázala si ve správný čas povolit a vyhnout se kontrům, na které sázela Yariwake. V pauze si “Příbramská střela” od Kavanagha vyslechla pochvalu, trenéra však musela informovat, že si pravděpodobně něco udělala s pravou rukou. Kavanagh tedy doporučil, aby delší kombinace zkoušela zakončit pravým loktem, případně levým hákem.

Ve druhém kole doplnila arzenál o kopy, i nadále spoléhala na jab. Zároveň perfektně úhlovala, soupeřce nedala příležitost k pokusu o takedown. Zkusila také doporučený loket. Brazilka i nadále zarputile tlačila dopředu, Lucie však předvedla, že umí skvěle boxovat i z ústupu. Závěr druhého kola pak ozdobila prvotřídním highkickem.

I ve třetím kole Lucie kombinovala přední ruku s přední nohou, občas zakončila loktem ze zadní. Trefila ale i Yariwake, která se snažila stupňovat tlak. V jeden moment Lucii dohnala na pletivu a pokusila se o takedown, ten ale Lucie odmítla a pokračovala v couvání. Úspěšný strh si nakonec paradoxně připsala Pudilová, čímž stvrdila své vítězství.

Perfektní výkon Pudilové mohl posloužit jako pozvánka na postojářský galavečer Oktagon Underground, na němž se má představit v souboji s Lucií Sedláčkovou. Ještě v kleci ale vyšlo najevo, že je zápas v ohrožení. Lucie se dokonce zdráhala potřást si rukou s Ondřejem Novotným, pravačka evidentně nebyla v pořádku. “Asi jsem si s ní v prvním kole něco udělala, proto jsem boxovala jenom jednou rukou, tak se chci omluvit, že to nebylo tak skvělé,” přiznala vzápětí. Bližší detaily prozradila v posledním příspěvku na Instagramu, k fotce přiložila rentgenový snímek, na němž je vidět zlomenina.

Pudilová - ruka Rentgenový snímek právé ruky Lucie Pudilové | zdroj: Instagram Lucie Pudilová

“Tenhle zápas byl pro mě velkou zkouškou, protože jsem si v prvním kole zlomila kost na pravé ruce. Každým dalším úderem jsem cítila, že něco není v pořádku, ale to mě nezlomilo a tak jako v každém zápase, jsem tam nechala všechno a díky vaší podpoře v aréně jsem to dotáhla do vítězného konce,” vysvětlila v komentáři.

Je tedy otázkou, jak rychle se zvládne dát dohromady. Další galavečer je totiž naplánován už na 21. května, v boxerském duelu by se bez jedné ruky rozhodně neobešla. Asi netřeba dodávat, že zranění komplikuje přípravu. Lucie ani promotéři ovšem situaci zatím nekomentovali.

Zdroje:  Instagram Lucie Pudilová

Nejnovější články